Rozwój zamyka

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Rozwój zamyka

Katowice już niedługo mogą zamienić się z Polkowicami

Dość pechowy weekend zaliczyły kluby piłkarzy z naszego regionu zarówno na trzecim, jak i czwartym szczeblu ligowym. W Stalowej Woli GKS Bełchatów przegrał ze Stalą 0:1 i ponownie przesunął się na piąte miejsce. Porażkę 0:1 zaliczył również Rozwój, przegrywając z Elblągiem. Ta strata punktów kosztowała katowiczan spadek na ostatnie miejsce w tabeli. Natomiast Siarka w Toruniu uległa Elanie 2:4 i w tabeli jest szesnasta. Dawid Kubowicz (Siarka) grał cały mecz, Bartosz Biel (Bełchatów) wszedł w 60 minucie, a Damian Niedojad (Rozwój) w 83 minucie.

Szczebel niżej na fotelu lidera umocniły się Polkowice, wygrywając z Pniówkiem 2:0. Czternasta Stal przegrała u siebie z rezerwami Miedzi 1:2. Natomiast porażki 0:2 zanotowały siedemnasta Warta, przegrywając w Żmigrodzie z Piastem oraz dwunasta Foto-Higiena, przegrywając w Głuszynie z Agroplonem. Dominik Radziemski (Górnik) grał od 45 minuty, Jan Jakacki (Gać) siedział na ławce, a Sebastian Surmaj (Warta) pauzował za czerwoną kartkę.

W Austrii Purgstall Pawła Matuszaka (grał cały mecz) wygrał na wyjeździe 2:1 i w tabeli jest czwarty. Natomiast w bezpośrednim starciu czwarte Lunz wygrało z ósmym Kienbergiem 4:3. Łukasz Kalka (Kienberg) zdobył jedną z bramek, a Adrian Moszyk (Lunz) znalazł się poza kadrą. W Niemczech zaś Anker Kamila Popowicza (grał cały mecz) wygrał u siebie 1:0 i w tabeli jest jedenasty, a Hankofen Mateusza Krawca (grał cały mecz) zremisował 0:0 i w tabeli spadł na piętnaste miejsce.