Rachunki wyrównane

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Rachunki wyrównane

Tym razem to wałbrzyszanki zaskoczyły krakowianki

Wałbrzyskie akademiczki łatwo punktów na własnym stadionie nie oddają. I dzisiaj mieliśmy tego kolejny dowód. AZS PWSZ od samego początku wiedział, że na pogubienie punktów pozwolić sobie już nie może i musi dać z siebie wszystko, żeby komplet został na Ratuszowej. Stawkę spotkania podnosił również fakt, że wałbrzyszanki bardzo chciały odrobić punkty niespodziewanie zostawione we wrześniu pod Wawelem. Mecz nieco lepiej rozpoczął UJ, który przez kilka minut miał nawet przewagę na murawie. Dodatkowo niepotrzebny faul w polu karnym spowodował, że trzeba było gonić wynik. Na szczęście to zadanie udało się wykonać ekspresowo, a później już ani na moment nie oddawać kontroli nad spotkaniem rywalkom. Po bardzo udanej pierwszej połowie, również po przerwie nasz zespół konsekwentnie prowadził grę i nie pozwalał UJ na zbyt dużo na swojej połowie. Teraz przed ekstraligą trzy tygodnie przerwy, a po niej AZS PWSZ jedzie do Żywca.

W drugiej części spotkania AZS PWSZ pewnie i bez problemów kontrolował to co działo się na boisku. AZS UJ kilka razy próbował mocniej zaatakować, jednak dobra gra wałbrzyskiej defensywy sprawiła, że rywali - poza jedenastką - nie potrafiły znaleźć sposobu na pokonanie Sapor.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ pokonuje AZS UJ 4:1.

90'+1' - goście w końcówce nieco przycisnęły, jednak gospodynie szybko poradziły sobie z rywalkami

Sędzia dolicza przynajmniej 3 minuty.

85' - kolejna zmiana, na boisku pojawia się Kowalczyk za Miłek

80' - trzecia zmiana, za Rozmus wchodzi Kuciewicz

78' - żółty kartonik ogląda Rędzia

76' - Miłek z rzutu rożnego i piłka wybita na kolejny róg, dośrodkowanie po rogu Rozmus i piłka mija bramkę

72' - kolejna zmiana, wchodzi Rędzia schodzi Rapacka

70' - akcja Zańko i piłka po strzale o centymetry mija bramkę; kontra UJ i Sapor wybija na róg

68' - kolejne dwie zmiany w AZS UJ

62' - GOOOL !!! akcja lewą stroną, podanie Zańko, piłka trafia do Fabovej i tym razem Klaudia się nie myli; prowadzimy 4:1

60' - zmiany w obu zespołach, w AZS PWSZ za Głąb wchodzi Zańko

55' - rzut wolny dla gości i wałbrzyszanki wybijają piłkę spod bramki

51' - stały fragment gry dla UJ i piłka mija bramkę

48' - najpierw faulowana Mesjasz, a po chwili szansa Głąb i strzał ostatecznie obroniony

Zaczyna się II połowa. Oba zespoły bez zmian.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu wałbrzyszanek udana. AZS PWSZ spokojnie prowadził grę, szukając dogodnych okazji na strzały. Trzy z nich udało się zamienić na gole, jednak wałbrzyszanki o wygraną nie mogą być jeszcze spokojne, bo jak pamiętamy jesienią 2017 w Krakowie był identyczny wynik, a ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy prowadzi z AZS UJ 3:1.

45' - GOOOL !!! zamieszanie pod bramką UJ, piłka trafia do Ostrowskiej i Karolina podwyższa prowadzenie; prowadzimy 3:1

40' - żółty kartonik za faul ogląda Głąb, po chwili kartka dla gości po faulu na Rapackiej

38' - pierwsza zmiana w AZS UJ

32' - kolejna akcja Rapackiej i piłka w ostatniej chwili zostaje zablokowana

Na trybunach około 150 widzów.

27' - UJ szybko chce wyrównać, jednak wałbrzyska obrona skutecznie wybija piłkę

24' - GOOOL !!! akcja prawą stroną, Klabis źle łapie piłkę, która trafia do Fabovej, strzał Klaudii ostatecznie jednak wybity; piłka trafia do Miłek, która bez problemów umieszcza ją w siatce; prowadzimy 2:1

20' - kolejna dobra akcja AZS PWSZ i sędzia odgwizduje spalonego

14' - GOOOL !!! szybka odpowiedź gospodyń, dośrodkowanie z rzutu rożnego i bramkarkę UJ pokonuje Rozmus; remis 1:1

11' - wałbrzyszanki faulują w polu karnym i rzut karny dla UJ, Nieciąg pewnie pokonuje Sapor; przegrywamy 0:1

9' - dwa rzuty rożne dla AZS PWSZ i piłka zostaje wybita

6' - dobra akcja Rapackiej i piłkę wyłapuje Klabis

2' - pierwsza akcja wałbrzyszanek i Miłek faulowana

Zaczyna się I połowa. AZS PWSZ na biało-zielono, AZS UJ na żółto-czarno.

W zakończonych meczach: SMS - Polonia 8:0, AZS - Biała Podlaska 0:5, Olimpia - Czarni 2:6, Medyk - Mitech 2:0.

Kilka minut temu z Ratuszowej na swój mecz do Bielawy wyjechali piłkarze Górnika.

W zespole gości zagra była wałbrzyska zawodniczka, Magdalena Konopka.

Na ławce usiadły: Piątek, Głowacka, Rędzia, Kuciewicz, Zańko, Kowalczyk.

Wałbrzyszanki zaczynają w składzie: Sapor, Pluta, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus, Ostrowska, Rapacka, Głąb, Miłek, Fabova.

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Dominiki Dereń, która pauzuje za bezpośrednią czerwoną kartkę z Białej Podlaskiej oraz Moniki Kędzierskiej (kłopoty zdrowotne). Do zdrowia po kontuzji wracają nadal Sabina Ratajczak oraz Anna Zając.

W Wałbrzychu dzisiaj pogoda idealna do rozgrywania meczu, cały czas świeci słońce i jest ciepło.

Jeszcze przed rozpoczynającą się po obecnym weekendzie drugą w 2019 roku przerwą reprezentacyjną, wałbrzyskie piłkarki kontynuują akademicki dwumecz. Po nie do końca szczęśliwym - szczególnie dla wałbrzyszanek - remisie w Białej Podlaskiej w poprzedniej kolejce, AZS PWSZ wraca na Ratuszową i w drugim wiosennym spotkaniu przed własną publicznością podejmie akademiczki z Krakowa. Obie drużyny mają już za sobą dwa tegoroczne spotkania w hali (oba wygrane przez UJ) i teraz czas na walkę o punkty na trawie. Czy AZS PWSZ odrobi jesienną wyjazdową porażkę ? Czy uda się zbliżyć do Sosnowca ? Odpowiedzi już od 13.

Po 17 kolejkach, AZS PWSZ pozostał tuż za podium - IV pozycja, z 36 punktami na koncie i bramkami 46-20 (11-3-3). AZS UJ plasuje się zaledwie trzy oczka niżej - VII miejsce, z 23 punktami na koncie i bramkami 27-36 (7-2-8). Akademickie spotkanie na Ratuszowej jest szóstym starciem bezpośrednim klubów na najwyższym szczeblu (ósmym w historii). Po raz pierwszy drużyny zagrały naprzeciw siebie w sezonie 2014/2015 w I-ligowej grupie południowej (2:2 i 1:0 dla Wałbrzycha). Do kolejnego spotkania doszło już w ekstralidze jesienią 2016. Pierwszy dwumecz zakończył się wygranymi AZS PWSZ (2:1 i 2:0). W kolejnym sezonie padły zaś dwa podziały punktów (3:3 i 0:0). Natomiast jesienią 2018 AZS PWSZ nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z AZS UJ 0:1.