Tylko jeden

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Tylko jeden

Najwyższy polski szczebel - z lepszym lub gorszym skutkiem - rozpoczął wiosenne zmagania

W pierwszej noworocznej kolejce na piłkarskich murawach zobaczyliśmy czterech z sześciu piłkarzy z naszego regionu. W Poznaniu zabrakło Dawida Pakulskiego, który nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Lechem, zakończone wygraną Zagłębia 2:1. Poza składem znalazł się również Mateusz Piątkowski, a Miedź przed własną publicznością przegrała z Jagiellonią 0:3. 68 minut zagrał w tym meczu Patryk Klimala (Białystok). We Wrocławiu Śląsk pokonał Sosnowiec 2:0, a wynik spotkania otworzył Arkadiusz Piech (zagrał 85 minut). Cracovia na własnym stadionie wygrała z Piastem 2:1, a Wisła przegrała u siebie z Legią 0:1. Zarówno Janusz Gol (Kraków), jak i Igor Łasicki (Płock) zagrali pełne spotkanie. W tabeli Jagiellonia zajmuje trzecie miejsce, Cracovia awansowała na ósme, Zagłębie jest dziesiąte, Śląsk dwunasty, Miedź trzynasta, a Wisła czternasta.

W Serie A zaś wicelider z Neapolu zremisował na wyjeździe z Fiorentiną 0:0, a czwarty w tabeli Milan na własnym boisku pokonał Cagliari 3:0. Tym razem Krzysztof Piątek zdobył jedno trafienie (ostatnie) i zagrał 65 minut, a Piotr Zieliński zaliczył pełny mecz.

Natomiast niższe szczeble nadal przygotowują się do startu wiosny. W minionym tygodniu wśród I-ligowców Puszcza Marcina Orłowskiego i Mateusza Bartków wygrała z Czarnymi Połaniec 3:0, ŁKS Kamila Juraszka z Polonią Środa Wielkopolska 3:1, a Odra Miłosza Trojaka z GKS Katowice Dominika Bronisławskiego 2:1. Chojniczanka Pawła Żyry przegrała z Kotwicą 1:2, a Podbeskidzie Pawła Oleksego zremisowało z serbskim FK Backa Topola 1:1. Nieco gorzej wypadły sparingi naszych II-ligowców. Bełchatów Bartosza Biela przegrał z GKS Jastrzębie 0:1, a Rozwój Damiana Niedojada 1:3 z ROW oraz 1:2 z Podhalem Nowy Targ. W tym drugim meczu Damian zdobył gola kontaktowego. Natomiast Siarka Dawida Kubowicza wygrała 3:0 z Rzeszowem. Wszyscy nasi piłkarze zaliczyli przynajmniej po 45 minut gry.