Skutecznie odsunęli

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Skutecznie odsunęli

W najwyższych ligach pauza, a niższe powoli zbliżają się do końca zmagań

W miniony weekend na zapleczu ekstraklasy z zespołów naszych piłkarzy zagrał jedynie Stomil, który przed własną publicznością wygrał z Bytovią 3:2 i w tabeli jest trzynasty. Miłosz Trojak nie znalazł się w kadrze. Ligę niżej w Tarnobrzegu mieliśmy bezpośrednie starcie Siarki (spadek na szesnaste miejsce) z GKS (czwarte miejsce), zakończone przegraną gospodarzy 0:1. Dawid Kubowicz (Siarka) mecz oglądał z ławki, a Bartosz Biel (GKS) znalazł się poza kadrą. Rozwój (siedemnaste miejsce) zremisował natomiast w Łodzi z Widzewem 1:1, a Damian Niedojad grał od 78 minuty.

W III-ligowej grupie trzeciej kolejne zwycięstwa w ścisłej czołówce. W Polkowicach lider Górnik w starciu na szczycie z trzecią Ślęzą wygrał 2:1 i odsunął rywala nieco od pierwszej "2", a wicelider z Lubina w Głuszynie pokonał Agroplon 4:1. Dominik Radziemski (Górnik) zagrał 63 minuty, a Paweł Żyra (Zagłębie II) 61 minut. Stal Amina Stitou zremisowała zaś w Radzionkowie z Ruchem 1:1 i w tabeli jest dwunasta.

Jesienną część sezonu zakończyli natomiast nasi piłkarze na piątym szczeblu, grający poza Dolnym Śląskiem. Przemsza Siewierz (grupa śląska I) po piętnastu meczach zajmuje w tabeli ósme miejsce, z 20 punktami na koncie i stratą 14 punktów do lidera. Kamil Popowicz wystąpił do tej pory w jedenastu meczach. Natomiast w grupie lubuskiej Carina Gubin jest tuż za pierwszą "3", z 27 punktami na koncie i stratą 14 punktów do lidera Falubazu ZG. Sebastian Surmaj zaliczył dziesięć występów na piętnaście meczów pierwszej rundy, nie zdobył jednak jeszcze ani jednego gola.