Poprawią w listopadzie

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Poprawią w listopadzie

Biało-niebiescy meldują się w okręgowym półfinale

Wałbrzyszanie planowo wizytę w Nowej Rudzie kończą z awansem do dalszej walki w okręgowym Pucharze Polski. Mimo jednak wygranej i kilku dobrym okazjom strzeleckim, wałbrzyszanie podobnie jak w meczach ligowych, również dzisiaj mieli problemy przy skutecznym kończeniu akcji pod bramką. Na szczęście przed przerwą po strzale Damiana Chajewskiego nieco "pomógł" rywal, a po przerwie Damian sam już pewnie umieścił piłkę między słupkami. Jeśli chodzi o pozostałe spotkania, największym zaskoczeniem jest awans piłkarzy z Żarowa, z którymi to właśnie Górnik spotka się w kolejnej rundzie. Data półfinału okręgowego PP nie jest jeszcze znana, możliwe, że zagramy go dopiero wiosną 2019 lub - jeśli pogoda pozwoli - jeszcze teraz jesienią. Na razie trzeba czekać na decyzję OZPN. Warto zauważyć, że skład tegorocznych półfinalistów - poza Zjednoczonymi - jest identyczny jak zeszłoroczny, a Orzeł ponownie spotka się z Lechią. Górnik natomiast rok temu grał z Polonią-Stal (porażka 0:2). Po emocjach pucharowych, w weekend wałbrzyszanie po punkty potrzebne do utrzymania fotela lidera wybierają się do Marcinkowic.

W pozostałych ćwierćfinałach: Granit - Lechia 0:5, Zjednoczeni - Bielawianka 4:2, Polonia-Stal - Orzeł 3:4 po rzutach karnych (1:1 w meczu).

Niewykorzystany karny Osickiego w doliczonym czasie gry pogrąża gospodarzy. Górnik wygrywa z Piastem 2:0 i zapewnia sobie awans do półfinału.

W końcówce trener Fojna wpuszcza kolejnych zawodników. Na murawie pojawiają się Kokoszka, Marciniak, Tragarz oraz Rodziewicz. Akcje Piasta na połowie wałbrzyszan niewiele wnoszą. Oba zespoły czekają już na końcowy gwizdek.

Górnik szuka kolejnych okazji na strzały, piłka jednak mija bramkę. W Piaście żółtą kartę obejrzał Chabrowski.

68. minuta, akcja wałbrzyszan i piłka po strzale Chajewskiego wpada do siatki. Prowadzimy 2:0. Po chwili kolejny strzał z dystansu Chajewskiego, tym razem jednak bramkarz Piasta broni.

Kolejna zmiana, boisko opuszcza Młodziński, a w jego miejsce wchodzi Rękawek.

Z trybun słychać głośny doping raz jednych kibiców, raz drugich. Pierwsze minuty po przerwie wyrównana gra obu zespołów.

Po przerwie jedna zmiana w Górniku, za Woźniaka wchodzi Wepa. Trener Fojna postanawia postawić na doświadczonego zawodnika.

W pozostałych ćwierćfinałach do przerwy: Granit - Lechia 0:1, Polonia-Stal - Orzeł 1:1, Zjednoczeni - Bielawianka 2:2.

W końcówce obraz gry się nie zmienia. Piast nadal ma więcej z gry, jednak wałbrzyszanie skutecznie pilnują dostępu do bramki. W międzyczasie żółty kartonik ogląda Woźniak. Do przerwy Górnik prowadzi z Piastem 1:0.

Piast szybko chciał nadrobić stratę, jednak strzał z dystansu jedynie trafia w słupek. Gospodarze nadal mają lekką przewagę, wałbrzyszanie czekają na dogodne sytuacje.

27. minuta i Górnik wychodzi na prowadzenie 1:0. Rzut wolny dla Wałbrzycha, strzał Chajewskiego i piłka odbija się od Bolisęgi, zaskakując bramkarza Piasta i wpadając do siatki.

Gospodarze mają lekką przewagę, wałbrzyszanie jednak skutecznie pilnują dostępu do własnej bramki.

Po pierwszym kwadransie nadal 0:0. Górnik miał jedną okazję, jednak strzał z około 20m przeleciał nad poprzeczką.

Początek spotkania spokojny, wałbrzyszanie próbują szukać swojej szansy pod bramką Piasta.

Na trybunach około 400 widzów, w tym 50-osobowa grupa kibiców wałbrzyskich.

W Piaście od początku grać będzie Bartosz Chabrowski.

Do wałbrzyskiego składu wraca Miłosz Rodziewicz, który doznał kontuzji krótko po wejściu na boisko w meczu z GKS Mirków. Do treningów wrócił również Szymon Stec, jednak na razie jest jeszcze poza składem.

Na rezerwie znaleźli się: Reczulski, Kokoszka, Rękawek, Marciniak, Tragarz, Wepa, Rodziewicz.

Wałbrzyszanie wychodzą w podstawowo-młodzieżowym składzie: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krawczyk, Krzymiński, Chajewski, Rytko, Jakacki, Oświęcimka, Woźniak, Młodziński.

Dzisiejsze spotkanie zespoły zagrają na starym stadionie w Nowej Rudzie.

Ligowe emocje po niedzielnym starciu na szczycie oraz drugich w tym sezonie potrójnych zmaganiach na Stadionie 1000-lecia już za biało-niebieskimi i teraz czas choć na chwilę wrócić do walki o okręgowy Puchar Polski. Po pokonaniu A-klasowego LKS Bierkowice oraz grającego w wałbrzyskiej LO Zamku Kamieniec Ząbkowicki, przed Górnikiem... tegoroczny beniaminek naszej grupy IV ligi - Piast Nowa Ruda. Tym samym po trzech weekendach zmagań z beniaminkami w grupie wschodniej, ostatniego z debiutantów najpierw sprawdzimy w PP, a dopiero 17.11 (ostatnia kolejka I rundy) w lidze, również w Nowej Rudzie. Poza Górnikiem i Piastem w wałbrzyskim ćwierćfinale zagra dziś jeszcze czterech IV-ligowców (Orzeł, Polonia-Stal, Bielawianka, Zjednoczeni), jeden III-ligowiec (Lechia) oraz jeden zespół LO (Granit). Jak zakończy się walka biało-niebieskich o półfinał PP ? Czy wałbrzyszanie odzyskają passę wygranych ?