Pierwszy zaliczony

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Pierwszy zaliczony

Wałbrzyszanie bez problemów przeszli do 1/8 okręgowego Pucharu Polski

Siódma z rzędu wygrana trafia na wałbrzyskie konto. Górnik, po dość zaciętym i wymagającym weekendowym spotkaniu w Wołowie, dziś na bocznym boisku bez większych problemów pokonuje niżej notowanego rywala z Bierkowic i awansuje do dalszej walki w PP. Spotkanie na Ratuszowej od początku przebiegało pod dyktando naszych piłkarzy, którzy poza czterema zdobytymi golami, mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji na celne trafienia. W następnej rundzie PP wałbrzyszanie w Kamieńcu Ząbkowickim zmierzą się z wiceliderem wałbrzyskiej ligi okręgowej Zamkiem. Nie wiadomo jeszcze czy spotkanie odbędzie się we wtorek (25.09) czy w środę (26.09). Natomiast już w najbliższą sobotę na Ratuszowej Górnik w lidze podejmie GKS Mirków.

Środa udana okazuje się również dla naszych juniorów młodszych, którzy w spotkaniu odbywającym się równolegle pokonali Unię Bogaczowice 5:0.

Awans do dalszej gry w końcówce przypieczętowuje Krzymiński, który zdobywa drugą bramkę w tym meczu. Ostatecznie pokonujemy Bierkowice 4:0.

Nieco ponad 20 minut do zakończenia spotkania. Kolejna dobra akcja wałbrzyszan i tym razem do bramki trafia Krzymiński. Prowadzimy 3:0.

Jaroszewski nie ma zbyt wiele "do roboty", LKS prawie wcale nie dochodzi do wałbrzyskiej bramki. Do gry wchodzą wałbrzyscy juniorzy.

Po przerwie wałbrzyszanie nadal trzymają się połowy rywala i mają wyraźną przewagę na murawie. Druga połowa spotkania rozgrywana jest przy świetle.

Tuż przed przerwą wynik spotkania podwyższa Orzech. To pierwszy występ i pierwsze trafienie Sławka po powrocie do Górnika. Przerwa, prowadzimy z LKS 2:0.

35. minuta i po bardzo ładnej akcji wynik spotkania prostym strzałem otwiera Sawicki. Prowadzimy 1:0.

Z każdą minutą wałbrzyszanie zaczynają zyskiwać coraz widoczniejszą przewagę, jednak podobnie jak w lidze, brakuje nieco skuteczności pod bramką.

Z lekkim opóźnieniem zaczynamy III rundę PP. Początek spotkania jak na razie spokojny. Spotkanie ogląda około 100 kibiców.

W kolejnej rundzie - 26.09 - na zwycięzcę czeka już Zamek Kamieniec Ząbkowicki, który tydzień temu wygrał w Piławie z Piławianką po rzutach karnych 5:3 (1:1 w meczu).

Górnik wystawia dziś kadrę z jednym bramkarzem. Szymon Stec ma być jednak gotowy na grę już na najbliższy weekend. W wyjściowej "11" mamy zawodników pół na pół - kilku z podstawowego składu oraz kilku juniorów, którym szansę gry dał trener Fojna.

Na ławce: Chajewski, Rytko, Oświęcimka, Tragarz, Marciniak.

Zaczynamy w składzie: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krawczyk, Winiarski, Wepa, Sobiesierski, Rękawek, Kokoszka, Krzymiński, Sawicki.

Dzisiejsze spotkanie rozgrywane jest na bocznym boisku przy Ratuszowej, LKS gospodarzem. Równocześnie na sztucznej murawie swój mecz grają wałbrzyscy juniorzy młodsi.

Biało-niebiescy przez nowy sezon idą jak burza. Na piątym szczeblu wygrali już sześć spotkań i z fotela lidera obserwują pozostałych rywali, w tym wrocławskie rezerwy. Teraz czas na równie udaną passę w zmaganiach Pucharu Polski w okręgu. Na start tegorocznych zmagań Górnik zmierzy się z A-klasowym LKS Bierkowice. Większość drużyn mecze III rundy PP zagrało już w poprzednią środę, nasi piłkarze jednak swoje wyjazdowe spotkanie z LKS przełożyli - tydzień temu grały również nasze rezerwy z Bielawianką (1:3) i klub chciał skorzystać z kilku zawodników - oraz za zgodą rywala przenieśli do Wałbrzycha. Jak zakończy się pierwsze pucharowe starcie w wykonaniu wałbrzyszan ? Początek meczu od 18.