Teraz nie zepsuć

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Teraz nie zepsuć 

Nowy lider nie może spać spokojnie


Zaledwie dwa dni po niedzielnych wałbrzysko-wrocławskich derbach biało-niebiescy "otrzymali" kolejny powód do radości. Wałbrzyszanie nie tylko pokonali głównego konkurenta do gry w barażach o awans - z wrocławianami spotkamy się ponownie dopiero w 2019 roku - oraz wskoczyli na fotel lidera grupy wschodniej, ale również... uniknęli wizyty na Stadionie 1000-lecia Arkadiusza Piecha, który od teraz może być dużym wzmocnieniem dla rezerw. Zapowiada się więc bardzo ciekawa i zapewne zacięta walka o szczyt między Górnikiem i Śląskiem II, szczególnie jak nasi piłkarze utrzymają dotychczasowy poziom gry oraz nie zlekceważą rywali na swojej drodze. Mimo, że Górnik w obecnym sezonie zagrał już pięć spotkań, jak do tej pory poza domem wystąpił tylko raz, a po najbliższym weekendzie ponownie czekają go trzy starcia na własnym boisku. Zanim jednak na Ratuszowej zjawi się większość tegorocznych beniaminków, nasz zespół w sobotę wybiera się do piątego w tabeli Wołowa. Jak zakończy się drugie wyjazdowe spotkanie Górnika ? Czy wałbrzyszanie odbiją sobie majowy remis w Wołowie ? O tym przekonamy się już jutro od 16.

Przed 6. kolejką, Górnik wskoczył na fotel lidera - I pozycja, z 15 punktami na koncie i bramkami 13-4 (5-0-0). W trzech ostatnich spotkaniach wygraliśmy po 2:0 z Bielawianką i Unią oraz 2:1 ze Śląskiem II. Wołów jest cztery oczka niżej - V miejsce, na koncie ma 9 punktów i bramki 14-3 (3-0-2). W trzech ostatnich meczach wygrał 4:2 ze Zjednoczonymi oraz przegrał 2:4 z Prusicami i 1:3 z Marcinkowicami. Dla obu klubów sobotni mecz w Wołowie będzie dopiero trzecim starciem bezpośrednim na ligowych murawach. Pierwszy raz piłkarze spotkali się jesienią 2017 i w Wałbrzychu Górnik bez problemów pokonał MKP 4:0. Natomiast w majowym spotkaniu wyjazdowym padł dość nieoczekiwany remis 2:2.

W pozostałych meczach 6. kolejki zagrają: Śląsk II z Polonią-Stal, Bielawianka z Żernikami, Nysa z Orłem, Wielka Lipa z Nową Rudą, Marcinkowice z GKS, Prusice ze Zjednoczonymi, Polonia z Unią, a w grupie zachodniej AKS z Apisem.

Zapraszamy na relację z meczu na naszej stronie