Pierwszy po przedłużeniu

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Pierwszy po przedłużeniu

Ligi wszystkich naszych piłkarzy rozpoczęły już nowy sezon

Jako jedna z ostatnich, jeśli chodzi o najwyższe europejskie szczeble rozgrywkowe, nowy sezon rozpoczęła włoska Serie A. W pierwszym meczu Napoli w Rzymie wygrało z Lazio 2:1 i w tabeli jest trzecie. Piotr Zieliński zagrał od pierwszych minut, a boisko opuścił w 85 minucie. Natomiast w Norwegii HamKam Łukasza Jarosińskiego przegrał na wyjeździe 0:1 i w tabeli spadł na jedenaste miejsce.

W polskiej ekstraklasie kontrakt z Jagiellonią do 2022 roku przedłużył Patryk Klimala i od razu w weekendowym meczu z Piastem wyszedł w podstawowym składzie (grał 62 minuty). Białystok pokonał Gliwice 2:1 i pozostał na fotelu wicelidera. Komplet punktów wywalczyło też Zagłębie (szósta lokata), wygrywając w Krakowie z Cracovią 1:0. Tym razem na ławce w ekstraklasie siedział Dawid Pakulski, a Paweł Żyra zagrał cały mecz w rezerwach (2:0 ze Zdzieszowicami). Natomiast z rezerwami warszawskiej Legii trenuje gościnnie Janusz Gol. Miedź Mateusza Piątkowskiego (grał od 63 minuty) zremisowała u siebie z Koroną 1:1 i jest na miejscu dwunastym. Wisła Płock zaś przegrała na własnym boisku z Arką 1:3 i zajmuje czternaste miejsce. Igor Łasicki mecz oglądał z ławki. Natomiast Śląsk w poniedziałkowym meczu u siebie zremisował z Pogonią 0:0 i w tabeli jest jedenasty. Arkadiusz Piech zagrał 64 minuty.