Zapewnił punkt

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zapewnił punkt

Bartosz Biel zaliczył bardzo udane spotkanie w bełchatowskich szeregach

Nowym liderem na trzecim szczeblu ligowym po minionym weekendzie została Siarka Tarnobrzeg. Drużyna Dawida Kubowicza (grał cały mecz) wygrała przed własną publicznością z Rozwojem Damiana Niedojada (również cały mecz) 1:0. Katowice są na miejscu trzynastym. Natomiast GKS przegrywał już w Chorzowie z Ruchem 0:2, ostatecznie jednak po dwóch trafieniach wychowanka wałbrzyskiej Baszty (tuż przed przerwą i kwadrans przed końcem) zremisował 2:2. W tabeli Bełchatów jest dziesiąty. W III lidze Polkowice Dominika Radziemskiego (zagrał 62 minuty) wygrały u siebie z Gwarkiem 5:3 i awansowały na piąte miejsce. Lokatę niżej znalazło się Zagłębie II, które wygrało w Zdzieszowicach 2:0. Spadek na trzynaste miejsce zaliczyła Stal Amina Stitou, Brzeg przegrał we Wrocławiu ze Ślęzą 1:3.

Na zapleczu ekstraklasy pierwszą bramkę po przejściu do Katowic zdobył Dominik Bronisławski, a GKS wygrał z Wigrami 2:0 i jest obecnie wiceliderem. Wynikiem 3:0 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Stomilu (siódme miejsce) z Tychami, a 1:0 w Mielcu wygrało Podbeskidzie (trzecie miejsce). Miłosz Trojak (Olsztyn) zagrał pełne 90 minut, a Paweł Oleksy (BB) ponownie poza kadrą. Remis 1:1 w Chojnicach wywalczyła Puszcza (czwarte miejsce), a ŁKS (dziesiąte miejsce) przegrał w Krakowie z Garbarnią 2:3. Marcin Orłowski i Mateusz Bartków (Niepołomice) grali cały mecz, a Kamil Juraszek (Łódź) siedział na ławce.

W minionym tygodniu ruszyły również rozgrywki w niższych ligach austriackich. Kienberg Łukasza Kalki w dwóch pierwszych meczach wyjazdowych przegrał 0:3 i zremisował 1:1, zajmując w tabeli miejsce szóste. W tej samej grupie występuje również inny wałbrzyski piłkarz Adrian Moszyk. Jego klub - ASKO Lunz am See - ma za sobą już trzy spotkania. U siebie wygrał 1:0 (gol Moszyka), a na wyjeździe przegrał 1:2 i 0:1, w tabeli plasując się na piątej pozycji. Natomiast dwa szczeble wyżej klub zmienił Paweł Matuszak. SVg Purgstall (szóste miejsce) przegrał na wyjeździe 1:3 i wygrał u siebie 3:1, a dwa trafienia zaliczył Matuszak.