Przypomnieć majówkę

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Przypomnieć majówkę 

Wałbrzyszanki również przed własną publicznością chcą skutecznie rozpocząć sezon


Wałbrzyskie akademiczki po raz kolejny na starcie nowego sezonu spisały się bardzo dobrze, prezentując dobry styl gry oraz wysoką skuteczność i nie pozwalając rywalkom na odebranie ani jednego punktu. Tegoroczna wygrana w Szczecinie jeszcze z jednego powodu okazała się wyjątkowa - po zeszłorocznym drugim miejscu po pierwszym meczu, tym razem AZS PWSZ (po rozegraniu całej kolejki) pozostał na szczycie. Teraz czas na równie udaną inaugurację tegorocznych rozgrywek oraz zaprezentowanie się w akcji nowych zawodniczek przed wałbrzyską publicznością. Sezon 2018/2019 na stadionie przy Ratuszowej AZS PWSZ rozpocznie od starcia z piątym zespołem poprzedniego sezonu - SMS Łódź. Patrząc na bilans bezpośredni, łodziankom jak do tej pory w sześciu meczach tylko raz udało się odebrać wałbrzyszankom punkt. Czy i tym razem uda się utrzymać korzystny bilans ? Czy wałbrzyszanki zdołają powtórzyć ostatnią majówkę, kiedy to u siebie wygrały 5:0 ? Przekonamy się już jutro od 11.

Natomiast o 10.45 na stadionie rozpocznie się prezentacja kadry AZS PWSZ na sezon 2018/2019, w tym zawodniczek, które przyszły do klubu w letniej przerwie. A wałbrzyskie futsalistki odbiorą podziękowania oraz gratulacje za udany występ na EIS 2018 w Coimbrze. Zapraszamy

Przed 2. kolejką, AZS PWSZ znalazł się na fotelu lidera - I pozycja, na koncie ma 3 punkty i bramki 6-0 (1-0-0). Na inaugurację wałbrzyszanki wygrały 6:0 z Olimpią w Szczecinie. SMS jest w dolnej połówce tabeli - VIII miejsce, na koncie ma 0 punktów i bramki 0-1 (0-0-1). W pierwszym meczu łodzianki na własnym boisku przegrały 0:1 z Medykiem. Pierwsze w tym sezonie spotkanie na Ratuszowej będzie już siódmym starciem bezpośrednim obu drużyn od inauguracji sezonu 2016/2017. Dwa lata temu w Łodzi AZS PWSZ pokonał SMS 3:2, w meczu rewanżowym w Wałbrzychu padł remis 1:1, a w grupie mistrzowskiej (ponownie w Łodzi) nasz zespół wygrał 1:0. Poprzedni sezon należał już wyłącznie do wałbrzyszanek - 2:0 na Ratuszowej, 2:1 w Łodzi oraz 5:0 w majowym meczu grupy mistrzowskiej ponownie w Wałbrzychu.

W pozostałych meczach 2. kolejki zagrają: UJ z Czarnymi, Mitech z Polonią, AZS z Olimpią, Medyk z GKS. Natomiast mecz Górnika z Białą Podlaską został przełożony na inny termin ze względu na udział mistrzyń w LM.

Zapraszamy na relację z meczu na naszej stronie