Oława rozbita

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Oława rozbita

Obiecująco wypadł ostatni sparing Górnika przed startem ligi

Obiecujący to wynik przed inauguracją IV ligi w sobotę 11.08 o godzinie 17 Górnik - Orzeł Ząbkowice.

W doliczonym czasie swoją drugą bramkę zdobywa Kamil Młodziński. Górnik wygrywa z Oławą 5:0.

Górnik prowadzi 4:0.

Dwa gole zdobywa Dariusz Michalak. Najpierw z rzutu karnego, potem z gry.

Górnik ma liczniejszą kadrę, dokonuje częściej zmian i ma dużą przewagę.

70 minuta. Górnik prowadzi 2:0. Gola zdobywa Jan Rytko. Cały czas inicjatywę mają wałbrzyszanie. I kolejne okazje bramkowe.

Mecz odbywa się w trudnych warunkach, jest bardzo upalnie, zero wiatru.

Pierwsza połowa pod dyktando Górnika. Ale pada tylko jeden gol. Zdobywa go Kamil Młodziński. Górnik prowadzi 1:0.

To obok czeskiego Nachodu, Lechii i Ślęzy jeden z bardziej utytułowanych rywali jakich na lato zakontraktował Górnik. Co prawda obecnie Moto Jelcz Oława jest beniaminkiem LO Wrocław, ale przeszłość ma solidną. Klub z Oławy za rok będzie obchodził swoje 60-lecie i obecnie powrócił do starej nazwy (nazywał się też MKS Oława i KS Oława). Cztery razy grał na szczeblu II ligi (drugi poziom rozgrywek), było to w latach 1974-81, 1984-86, 1988-90 oraz 2012/2013 (trzeci poziom). W tym ostatnim okresie rywalizował z Górnikiem Wałbrzych, spotkał się z nim także w III lidze dolnośląsko-lubuskiej (2015/2016). Moto Jelcz w dotychczasowych sparingach z drużynami klasy A dwa razy wygrał, raz zremisował i raz przegrał. Dzisiaj mecz o godzinie 18 na boisku przy ul. Ratuszowej.