Ostatnie sprawdziany

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Ostatnie sprawdziany

Trzy pierwsze szczeble ligowe zakończyły już przygotowania do nowego sezonu

Dwie wygrane na koniec okresu przygotowawczego zaliczyło Zagłębie. Lubinianie najpierw u siebie pokonali Chrobrego Głogów 3:2, a dzień później wygrali w Pradze ze Spartą 2:1. Dawid Pakulski zagrał cały pierwszy mecz, a Paweł Żyra dwa razy po połowie. Jeden pełny mecz zagrał Arkadiusz Piech, a Śląsk zremisował w Libercu ze Slovanem (6. miejsce w czeskiej ekstraklasie) 1:1. Dzień wcześniej wrocławianie zremisowali na Oporowskiej z Elaną Toruń 0:0. Również dwa mecze zagrali piłkarze z Płocka. W tygodniu Wisła przegrała z AEK Larnaka 0:1, a w weekend wygrała u siebie ze Stomilem Olsztyn 2:0. Igor Łasicki (Płock) zagrał w pierwszym meczu połowę, a Miłosz Trojak (Olsztyn) w drugim 67 minut. Wynikiem 1:1 zakończyło się zaś spotkanie Miedzi Mateusza Piątkowskiego z Rakowem.

Na tydzień przed startem ligowych rozgrywek Podbeskidzie Pawła Oleksego (zagrał połowę) wygrało u siebie z Górnikiem Zabrze 3:1. Natomiast po trzy sparingi w ostatnim tygodniu zagrali Puszcza i GKS Katowice. Niepołomice wygrały 3:2 z czwartą drużyną czeskiej ekstraklasy z Ołomuńca oraz przegrały 1:2 z Sandecją i 0:3 z Cracovią. Matusz Bartków zagrał cały pierwszy mecz, a Marcin Orłowski drugi, zaś z Cracovią obaj grali po połowie. Natomiast Katowice przegrały po 1:2 z Garbarnią i Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz 0:1 z Widzewem. Dominik Bronisławski grał przynajmniej po połowie w każdym ze sparingów.

Również trzy mecze kontrolne w minionym tygodniu zagrała II-ligowa Siarka. Zespół Dawida Kubowicza przegrał 1:5 z Termalicą, wygrał 2:0 ze Stalą Rzeszów i przegrał 0:3 z Wólczanką Wólka Pełkińska. Nadal na testach w Bełchatowie przebywa Bartosz Biel, który zagrał 45 minut w sparingu z ŁKS Łódź (0:0). Ligę niżej przygotowania do nowego sezonu trwają nadal (początek w pierwszy weekend sierpnia). Dwa kolejne sparingi w minionym tygodniu zagrała Stal Brzeg Amina Stitou - 1:0 z Polonią Nysa i 1:1 ze Ślęzą. Warto wspomnieć, że w Stali testowany jest Sebastian Surmaj. Natomiast w sparingu Polkowic z ŁKS (0:4) połowę zagrał Dominik Radziemski.