Obiecująca wygrana Górnika

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Obiecująca wygrana Górnika

W Górniku w dzisiejszym sparingu zagrali nowi piłkarze i to zagrali dobrze

Za tydzień w sobotę sparing z III-ligową Ślęzą Wrocław na Ratuszowej o godzinie 11.

Koniec meczu, Górnik wygrywa 2:0. Po dobrym meczu w wykonaniu wałbrzyszan na tle czeskiej drużyny z czwartego poziomu rozgrywek.

Drugi gol dla Wałbrzycha. Strzelcem zawodnik testowany. Po ładnej kombinacji kilku zawodników. W Górniku na boisku było już 17 piłkarzy. Kwadrans do końca.

Nagły i niespodziewany deszcz w Nachodzie. II połowa zaczyna się w deszczu, zmiany w Górniku za zasadzie hokejowej. Nadal 1:0 dla Wałbrzycha. Za nami godzina gry.

Przerwa. Górnik awizuje kolejne zmiany w składzie.

5 minut do końca I połowy. Górnik prowadzi 1:0. Bardzo ładna akcja z lewej strony i Miłosz Rodziewicz z bliska trafia do bramki rywala. Czesi także dwa razy mocno zagrozili wałbrzyskiej bramce. Górnik jest jednak lepszy piłkarsko na tle rywala (Nachod to czwarty poziom rozgrywek w Czechach). Nie ma limitu zmian, więc trenerzy już wprowadzają nowych piłkarzy.

Po 20 minutach 0:0. Mimo upału i sparingu dobry, szybki mecz. Obie drużyny grają twardo, ofensywnie. Górnik miał jedną okazję na gola, po strzale wałbrzyszanina piłka trafia w spojenie słupka z poprzeczką.

Rozpoczął się mecz. Ogląda go kilkadziesiąt osób. Mecz rozgrywany jest na starym stadionie z trybunami z drewnianym dachem. Mimo wczesnej pory jest już bardzo upalnie.

Górnik zabrał do Nachodu 18 piłkarzy. Nie pojechali z różnych przyczyn Rytko, Młodziński, Smoczyk i Krzymiński. Zagrają natomiast już testowani zawodnicy, byli piłkarze Górnika. Jest jeszcze trzech innych nowych piłkarzy, których będzie testował trener Jacek Fojna.

O godz. 11 Górnik gra dzisiaj pierwszy sparing. To mecz na wyjeździe z czeskim FK Nachod (IV poziom ligowy). W Górniku wystąpią nowi piłkarze, którzy trenują od tygodnia z naszym zespołem. Zapowiada się ciekawa międzynarodowa konfrontacja. Zapraszamy na relację z tego meczu.