Zostanie w pierwszej?

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zostanie w pierwszej?

Nadal nie do końca jasna jest ligowa przyszłość kilku naszych piłkarzy oraz trenera

Niecałe dwa tygodnie pozostały piłkarzom z najwyższego szczebla ligowego do startu sezonu 2018/2019 (20.07). W miniony weekend dwa mecze testowe na przestrzeni kilku godzin na obozie w Gniewinie zagrali piłkarze z Lubina. Zagłębie najpierw przegrało z II-ligową Olimpią Elbląg 0:1, a następnie zremisowało z Dinamem Bukareszt (rumuńska ekstraklasa) 1:1. Całe pierwsze spotkanie rozegrał Dawid Pakulski, a drugie Paweł Żyra. Kolejne 45 minut w sparingu zaliczył Arkadiusz Piech, który wszedł po przerwie w przegranym 1:2 meczu Śląska z czeskim beniaminkiem z Opawy. Również połówkę zagrał Mateusz Piątkowski, a Miedź pokonała w Kielcach mistrza Grecji AEK Ateny 1:0. Natomiast Płock wygrał z Koroną 3:0, a Igor Łasicki grał od 64 minuty.

Ligę niżej Dominik Bronisławski po przejściu do Katowic, zagrał już w trzech meczach po połowie - 2:1 z Bełchatowem, 3:1 z Zabrzem i 0:0 z Sigmą Ołomuniec. Natomiast bliski przejścia z Chorzowa do Stomilu Olsztyn jest Miłosz Trojak. Nasz zawodnik w minionym tygodniu zagrał w dwóch sparingach - 0:2 z Widzewem (61 minut) oraz 2:1 z Grudziądzem (połowa). Bytovia Bartosza Biela (wszedł po przerwie) zremisowała 1:1 z reprezentacją AFE (bezrobotnych hiszpańskich piłkarzy), a Podbeskidzie Pawła Oleksego (cały mecz) przegrało z Piastem Gliwice 1:3. Po 45 minut przeciwko krakowskiej Wiśle - przegrana Puszczy 0:1 - zagrali Marcin Orłowski i Mateusz Bartków. Natomiast w drugim spotkaniu kontrolnym, z Gdovią Gdów (krakowska okręgówka), Puszcza wygrała aż 6:0 - Bartków dwa trafienia, Orłowski jedno.

Na trzecim szczeblu pełne spotkanie w Siarce zaliczył Dawid Kubowicz, a Tarnobrzeg wygrał z III-ligową Avią Świdnik 1:0. Natomiast Sebastian Surmaj, grający w poprzednim sezonie w legnickich rezerwach obecnie przebywa na testach w Stali Brzeg. Jeśli zaś chodzi o byłego trenera wałbrzyskiego Górnika oraz Radomiaka, Jerzy Cyrak po opuszczeniu w kwietniu Radomia, obecnie jest jednym z kandydatów do prowadzenia III-ligowego Podhala Nowy Targ (grupa IV). Nadal nowych klubów szukają Michał Bartkowiak i Tomasz Wepa.