Zostaje w ekstraklasie

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zostaje w ekstraklasie

Wszystkie najwyższe szczeble ligowe zakończyły już tegoroczne zmagania

Amkar Perm wygrał w minionym tygodniu oba mecze barażowe z FC Tombow - 2:0 i 1:0 - i na kolejny sezon pozostał w rosyjskiej ekstraklasie. Janusz Gol w tygodniu zagrał 70 minut i zaliczył trafienie, a w weekend grał cały mecz. Natomiast Napoli Piotra Zielińskiego (całe spotkanie) wygrywając w niedzielę przed własną publicznością z Crotone 2:1, potwierdziło jedynie zdobycie wicemistrzostwa Serie A (4 punkty straty do Juventusu). Na drugim szczeblu norweskim zaś HamKam Łukasza Jarosińskiego przegrał na wyjeździe 1:2 i w tabeli jest nadal trzynasty.

Na polskim podwórku zaś piłkarze z Płocka na finiszu stracili szansę na grę w europejskich pucharach. W ostatnim meczu sezonu Wisła Igora Łasickiego (nadal leczy kontuzję) przegrała w Białymstoku z wicemistrzem Jagiellonią 1:2 i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Na siódmym miejscu sezon zakończyło Zagłębie, które w Kielcach wygrało z Koroną 2:0. Paweł Żyra grał od 60 minuty. Komplet punktów na finiszu zaliczył też Śląsk, wygrywając w Gdyni z Arką 1:0. Drużyna Arkadiusza Piecha (zagrał 64 minuty) sezon skończyła na miejscu dziesiątym. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, po wygranym walkowerem wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań (miejsce trzecie).

Natomiast dwie kolejki dzielą I-ligową Miedź od awansu do ekstraklasy. Legniczanie w weekend wygrali u siebie z Pogonią 2:0 i mają 4 punkty przewagi nad drugim Sosnowcem oraz 6 punktów nad trzecią Chojniczanką. Mateusz Piątkowski zagrał cały mecz, a Michał Bartkowiak był na ławce. Również 2:0 zakończyły się mecze w Niepołomicach i Sosnowcu - Puszcza (dziesiąta lokata) wygrała z Górnikiem Łęczna, a Podbeskidzie (dwunasta lokata) przegrało z Zagłębiem. Marcin Orłowski, Mateusz Bartków (obaj Puszcza) oraz Paweł Oleksy (BB) zagrali pełne spotkania. W Opolu Odra (jedenasta lokata) uległa Ruchowi (osiemnasta lokata) 0:3. Zarówno Tomasz Wepa (Opole), jak i Miłosz Trojak (Chorzów) mecz oglądali z ławki. Natomiast Bytovia (trzynasta lokata) zremisowała w Mielcu ze Stalą 2:2. Bartosz Biel wszedł w 80 minucie.