Wiwa(t) Górnik

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wiwa(t) Górnik

Wałbrzyszanie potrójne zmagania kończą z czystym kontem

Po listopadowych i marcowych niepowodzeniach, kwietniowy trójmecz okazuje się bardzo szczęśliwy dla wałbrzyskich piłkarzy, którzy w siedem dni zdobywają komplet dziewięciu punktów i powoli zaczynają wspinać się w grupowej tabeli. Spotkanie z Wiwą w pewnym stopniu przypominało środową wizytę naszego zespołu w Jaworzynie, jednak tym razem to druga połowa w wykonaniu wałbrzyszan okazała się bardziej udana niż pierwsza. Dodatkowo po raz pierwszy od połowy listopada 2017 Górnik w jednym meczu zdobył więcej niż jedną bramkę (ostatni raz w Kłodzku, przegrywając 3:5). Choć patrząc na sytuacje strzeleckie naszego zespołu, można było wygrać i wyżej. Nadal jednak brakuje skutecznego wykończenia pod bramką. Miejmy nadzieję, że obecna dobra passa wałbrzyszan przeniesie się również na kolejne spotkania. Szczególnie, że za tydzień Górnika czeka derbowe starcie we Wrocławiu z rezerwami Śląska, czyli obecnym wiceliderem.

W pozostałych meczach: Orzeł - Marcinkowice 0:2, Unia - Wielka Lipa 3:1, Nysa - Polonia-Stal 3:2, Foto-Higiena - Karolina 7:0, Pogoń - Śląsk II 1:3, Wołów - Bielawianka 1:1, Polonia - Piast 1:3.

Tym razem druga odsłona spotkania okazuje się szczęśliwa dla wałbrzyszan. Mając przewagę i strzeleckie okazje, Górnik coraz mocniej atakował i w końcu znalazł drogę do bramki Wiwy. Goście natomiast zbyt wielu okazji na pokonanie Jaroszewskiego nie mieli. Zaledwie kilka razy pojawili się w wałbrzyskim polu karnym.

Kończy się II połowa. Górnik wygrywa z Wiwą 2:0.

90'+1' - w końcówce wałbrzyszanie mają jeszcze okazję na strzał z kontry

Sędzia dolicza przynajmniej 2 minuty.

87' - dwie zmiany w Wałbrzychu; schodzą Zaremba i Dec wchodzą Kokoszka i Marut

80' - Górnik już spokojnie prowadzi grę i nadal szuka okazji na kolejne trafienie

74' - GOOOL !!! rzut wolny dla Górnika z ostrego kąta, dośrodkowanie Chajewskiego i rywale w podbramkowym zamieszaniu nie zdążyli już wybić piłki; prowadzimy 2:0

70' - wałbrzyszanie obecnie starają się grać z kontry, Wiwa jednak ma dość wysokich obrońców i naszym piłkarzom trudno jest przebić się ponownie pod bramkę

68' - zmiana w Górniku; za Młodzińskiego wchodzi Rodziewicz; goście dwukrotnie weszli w nasze pole karne, jednak udało się uniknąć groźnych strzałów

63' - po stracie bramki Goszcz rusza do ataku i zaczyna mieć lekką przewagę

56' - GOOOL !!! rzut wolny dla Górnika z lewej strony, Rytko dośrodkowuje pod bramkę, piłka trafia do Młodzińskiego, który strzałem piętą posyła ją do siatki tuż obok słupka; prowadzimy 1:0

51' - wałbrzyszanie nadal mają widoczną przewagę na boisku

49' - Młodziński wpada w pole karne i zamiast strzelać do pustej bramki, posyła piłkę nad poprzeczką

47' - szansa Rytki i strzał Janka wyłapuje bramkarz

Zaczyna się II połowa. W Wiwie trzy zmiany, w Górniku za Wroczyńskiego wchodzi Krawczyk.

Widoczna przewaga jest, dobre okazje również, jednak wszystko kończy się w polu karnym rywala. W całej pierwszej odsłonie spotkania wałbrzyszanie oddali może ze dwa celne strzały, choć pod bramką Wiwy byli praktycznie przez większość czasu. Sytuacja ta przypomina nieco środowe spotkanie w Jaworzynie, gdzie również brakowało ostatniego wykończenia akcji.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy remisuje z Wiwą 0:0.

41' - dobra akcja gospodarzy, jednak piłkę w ostatniej chwili z pola karnego głową wybija bramkarz Wiwy

39' - nad Ratuszową zerwał się wiatr i Górnik gra z wiatrem, co powoduje, że dość mocne strzały naszych piłkarzy w większości lądują za bramką

35' - przewaga naszego zespołu cały czas widoczna, jednak wynik nadal bezbramkowy; w międzyczasie żółty kartonik za niesportowe zachowanie ogląda Jaroszewski

28' - wałbrzyszanie próbują grać długimi piłkami na Deca i Wroczyńskiego

22' - Górnik nie schodzi z połowy Wiwy

19' - zagranie Chajewskiego do Rytki i piłka zostaje wybita na rzut rożny, dośrodkowanie po rogu i Chajewski strzela nad bramką

14' - kolejna próba gospodarzy i tym razem Wiwa blokuje strzał Chajewskiego

8' - teraz wałbrzyszanie zaczynają zyskiwać przewagą; mieliśmy już dwie akcje pod bramką, jednak w obu przypadkach strzał został zablokowany

3' - początek z lekką przewagą gości

Zaczyna się I połowa. Widzów jak na razie około 200.

Zakończyła się rozgrzewka, zespoły udały się do szatni.

W kadrze Górnika na dzisiejszy mecz nie ma Adriana Mrowca, który ma kłopoty zdrowotne. Natomiast w Wiwie brakuje zdobywcy bramki w jesiennym meczu z Górnikiem, Tomasza Swaczeńskiego oraz najlepszego strzelca Szymona Rusieckiego.

Na rezerwie znaleźli się: Ziobro, Krzymiński, Krawczyk, Marut, Kokoszka, Rodziewicz.

Wałbrzyszanie zaczną w składzie: Jaroszewski, Michalak, Smoczyk, Błażyński, Zaremba, Wroczyński, Sobiesierski, Chajewski, Rytko, Dec, Młodziński.

Na trybunach pojawiają się pierwsi kibice, a na murawie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Warunki do gry dziś w Wałbrzychu bardzo dobre, jest ciepło, słonecznie.

Trzy dni po wyjazdowej wygranej z Karoliną, wałbrzyscy piłkarze ponownie wybiegają na murawę, żeby walczyć o kolejne ligowe punkty. Środowa wizyta w Jaworzynie pozwoliła Górnikowi nie tylko utrzymać dobrą passę, ale również zaliczyć kolejny awans i tym samym odsunąć się od końcówki tabeli, wracając do jej środkowej części. Trzeba też pamiętać, że nasz zespół cały czas ma na koncie jeszcze dwa zaległe spotkania do zagrania. Drugim w trwającym tygodniu rywalem wałbrzyszan jest zajmująca trzynaste miejsce Wiwa Goszcz. Obecny sezon jest dopiero pierwszym, w którym oba zespoły spotkały się na tym samym szczeblu rozgrywkowym. Jesienią wałbrzyszanie zdołali zabrać komplet punktów rywalowi. Czy w rewanżu ponownie uda się wygrać ? Czy Górnik trójmecz zakończy z kompletem wygranych i 9 punktami ? Odpowiedzi już od 14.

Po 21 kolejkach, Górnik ponownie wspiął się w tabeli - VIII pozycja (dwa mecze zaległe), z 29 punktami na koncie i bramkami 30-29 (9-2-8). Wiwa znajduje się pięć oczek niżej - XIII miejsce (jeden mecz zaległy), na koncie ma 21 punktów i bramki 27-43 (6-3-11). Dzisiejsze spotkanie jest dopiero drugim starciem bezpośrednim obu drużyn. W jesiennym meczu wyjazdowym Górnik pokonał Wiwę 2:1. Piłkarze z Goszcza to zeszłoroczny beniaminek wschodniej IV ligi, a wcześniej sześć sezonów grali we wrocławskiej klasie okręgowej.