Niewygodny Radom

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Niewygodny Radom

Udanie, choć skromnie wiosnę zaczynają wałbrzyskie akademiczki

Główny cel sobotniej wizyty w Radomiu niby zrealizowany, jednak przed spotkanie zapewne mało kto zakładałby, że wałbrzyski ekstraligowiec będzie miał problemy z wywalczeniem kompletu punktów z beniaminkiem. I to po raz drugi w tym sezonie. Choć w przypadku sierpniowego meczu, AZS PWSZ sam sobie nieco zawinił. Dziś zaś wałbrzyszanki starały się dobrze grać, szybko wypracowały sobie lekką przewagę i próbowały trzymać się połowy rywalek. Cały czas jednak brakowało skutecznych okazji strzeleckich, czy też dokładności pod bramką Czwórki po stałych fragmentach gry. Dopiero nieudana akcja ratunkowa gospodyń dała naszemu zespołowi wyjście na prowadzenie. I to było jedyne trafienie jakie kibice mogli zobaczyć w tym meczu, choć wałbrzyszanki miały jeszcze okazję na podwyższenie z rzutu karnego. Tym razem jednak nieco szczęścia zabrakło Małgosi Mesjasz. Teraz przed naszymi piłkarkami kilkugodzinny powrót do domu, a następnie przygotowania do przyszłotygodniowego startu wiosny na Ratuszowej. Na początek zagramy z Medykiem.

Mimo dość skromnego wyniku, wałbrzyszanki wiosenną część sezonu rozpoczynają od kompletu punktów i zbliżenia się na jeden punkt - przynajmniej do jutra - do rywalek z Sosnowca. Dobre spotkanie zaliczyła debiutująca dziś w AZS PWSZ Weronika Klimek.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ wygrywa z Czwórką 1:0.

90'+1' - wałbrzyszanki starają się już grać na utrzymanie wyniku

Sędzia dolicza 4 minuty.

86' - utrzymuje się przewaga AZS PWSZ

81' - seria trafionych jedenastek przez Mesjasz właśnie się zakończyła... faul na Głąb i rzut karny dla AZS PWSZ; do piłki podchodzi Mesjasz i strzela prosto w bramkarkę

79' - tempo gry w ostatnim kwadransie wzrasta

74' - GOOOL !!! zamieszanie w polu karnym Czwórki i piłka zostaje wybita z bramki, po tym jak przekroczyła linię bramkową; prowadzimy 1:0

68' - nadal 0:0 i jakoś nie widać dobrych okazji na strzały po stronie wałbrzyskiej, choć wejście Sabiny zdecydowanie przyspieszyło grę

62' - pierwsza zmiana w AZS PWSZ, za Plutę wchodzi Ratajczak

59' - kolejna dobra okazja AZS PWSZ i piłka mija bramkę

54' - wałbrzyszanki nadal mają przewagę, jednak cały czas nie potrafimy pokonać golkiperki rywalek

47' - szansa Pluty, jednak Jessica nie trafia w piłkę

Zaczyna się II połowa. Wałbrzych wychodzi bez zmian.

Mimo przewagi na murawie i kilku naprawdę dobrym sytuacjom, wałbrzyskie piłkarki nie potrafiły skutecznie pokonać bramkarki Czwórki i zapewnić sobie spokojniejszą grę w drugiej części meczu. Również skutecznie między słupkami spisuje się debiutująca w wałbrzyskich szeregach Weronika Klimek.

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy remisuje z Czwórką 0:0.

43' - rzut wolny dla Wałbrzycha, mocny strzał na bramkę i golkiperka Radomia skutecznie broni

39' - małe zamieszanie pod bramką Czwórki i była szansa na strzał po rogu, jednak akcja nie została zamknięta

31' - z przodu cały czas aktywna Głąb; wynik nadal 0:0

28' - kolejna akcja wałbrzyszanek, przerwana przez golkiperkę gospodyń

26' - kolejny rzut rożny dla AZS PWSZ i bramkarka Czwórki broni

17' - strzały z dystansu wałbrzyszanek mijają bramkę

14' - wynik nadal bezbramkowy, oba zespoły szukają swoich okazji na otwarcie wyniku

9' - lekka przewaga wałbrzyszanek

3' - spokojny początek w wykonaniu obu zespołów

Zaczyna się I połowa.

Powoli końca dobiega przedmeczowa rozgrzewka, piłkarki udają się do szatni.

Z zespołem przyjechały też Rędzia i Gradecka. Na trybunach około 100 widzów. Gramy na sztucznej murawie, tuż obok hali na której o 17 odbędzie się mecz PlusLigi siatkarzy Czarni Radom - Resovia.

Na ławce znalazły się: Krajewska, Kowalczyk, Jędras, Ratajczak, Kędzierska, Maciukiewicz.

AZS PWSZ wychodzi w składzie: Klimek, Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Dereń, Pluta, Siwińska, Rozmus, Rapacka, Głąb.

Do dzisiejszego spotkania wałbrzyszanki podchodzą bez kilku zawodniczek - za czerwone kartki pauzują Rędzia i Urbańska, a kontuzje nadal leczą Miłek, Gradecka i Zańko.

AZS PWSZ do Radomia pojechał już wczoraj po południu, wcześniej odbywając jeszcze trening w Wałbrzychu.

Zimowe przygotowania zakończone, pogoda zdecydowanie bardziej wiosenna, czas więc wracać do walki o ligowe punktu oraz - w przypadku wałbrzyszanek - powrót na podium. AZS PWSZ po zakończeniu jesiennej części sezonu na własnym boisku z beniaminkiem (zaskakujący remis z Unifreeze), wiosenne zmagania rozpoczyna na wyjeździe, również od tegorocznego debiutanta - Czwórki Radom. W sierpniowym meczu na stadionie przy Ratuszowej wałbrzyszanki o mały włos na własne życzenie nie zaliczyły wpadki (podarowały rywalkom dwa rzuty karne) i nie podzieliły się punktami. Spotkanie w Radomiu jest jedynym sobotnim meczem ekstralidze kobiet, pozostałe pięć odbędzie się jutro. Jak wałbrzyszanki rozpoczną ligowe zmagania w 2018 roku ? Czy AZS PWSZ zbliży się - przynajmniej do jutra - do podium na punkt ? Odpowiedzi już od 16.

Po jesiennych rozgrywkach AZS PWSZ znalazł się pod ligowym podium - IV pozycja, na koncie ma 26 punktów i bramki 35-20 (7-5-2). Czwórka jest w końcówce tabeli - X miejsce, na koncie ma 9 punktów i bramki 10-42 (2-3-9). Spotkanie w Radomiu jest dopiero drugim w historii starciem bezpośrednim obu zespołów. W sierpniowym meczu na stadionie przy Ratuszowej AZS PWSZ, po walce, pokonał Czwórkę 4:3. Radomianki są tegorocznym beniaminkiem, który siedem poprzednich sezonów spędził na I-ligowym szczeblu - zarówno w grupie południowej, jak i północnej (dwa sezony).