Odprawili sąsiada

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Odprawili sąsiada

Boczne boisko na Ratuszowej przynosi dziś szczęście naszym ligowcom

Biało-niebiescy zaliczają kolejny bardzo udany sprawidzian przed startem wiosennych rozgrywek i po zeszłotygodniowej przegranej z liderem grupy zachodniej, z kwitkiem odprawiają tym razem czeskiego IV-ligowca. Do powrotu ligowych zmagań pozostały trzy tygodnie - zaczynamy 17.03 na Ratuszowej z Orłem Ząbkowice - a już tydzień w sobotę w Wałbrzychu czeka nas ostatnie spotkanie sparingowe, z podopiecznymi trenera Roberta Bubnowicza AKS Strzegom (godzina 13).

W końcówce mocnym uderzeniem z dystansu czeskiego bramkarza pokonuje Damian Chajewski i Górnik pokonuje zespół z Hradca Kralove 5:0.

Po przerwie gospodarze podwyższają prowadzenie i obecnie jest 4:0. Kolejne trafiania zaliczają Janek Rytko i Marcin Smoczyk. Wygląda na to, że polska liga jest mocniejsza niż u naszych południowych sąsiadów.

Spotkanie ogląda kilkudziesięciu widzów, więcej niż na wcześmniejszym pucharowym meczu AZS PWSZ.

Do przerwy rezultat się nie zmienia i wałbrzyszanie prowadzą 2:0.

Warunki podobne jak w czasie meczu dziewczyn. Po 30 minutach gry Górnik prowadzi 2:0. Obie bramki zdobył Damian Bogacz.

Ledwie swój ćwierćfinałowy pucharowy mecz zakończyły piłkarki AZS PWSZ, a na sztucznej murawie przy Ratuszowej ruszyło kolejne spotkanie. Tym razem sparing z IV-ligowym klubem z Hradca Kralove grają piłkarze Górnika. Dzisiejszy rywal to najtrudniejszy zimowy sparingpartnej naszego ligowca. Hradec na czwartym poziomie rozgrywek, w swojej grupie zajmuje obecnie dziesiąte miejsce, z 22 punktami na koncie.