Prawie strzelił

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Prawie strzelił

Nasi ekstraklasowicze w kratkę rozpoczęli wiosnę

Kolejne bardzo udane spotkanie we włoskiej Seria A zaliczył w sobotę Piotr Zieliński (wszedł po przerwie), który w domowym spotkaniu z Lazio - wygranym przez Napoli 4:1 - zaliczył asystę oraz przez kilka minut miał nawet na koncie gola. Bramka ostatecznie została jednak przypisana Mario Rui. Piłkarze z Neapolu nadal pozostają na szczycie, z punktem przewagi nad Juventusem.

Natomiast na polskim podwórku wystartowała wiosna, a na murawach zobaczyliśmy wszystkich trzech piłkarzy z naszego regionu. Punkty w pierwszym spotkaniu 2018 roku zdobyć udało się jedynie piłkarzom z Płocka, którzy na własnym boisku wygrali z Zabrzem 4:2. Igor Łasicki zagrał cały mecz. Zagłębie przegrało w Lubinie z Legią 2:3, a Paweł Żyra wszedł do gry na ostatni kwadrans. 85 minut w Krakowie zagrał Arkadiusz Piech, a Śląsk przegrał z Cracovią 1:2. W tabeli Wisła jest szósta, Zagłębie siódme, a Śląsk dziesiąty.

Drugi i trzeci szczebel ligowy do startu swoich wiosennych rozgrywek mają jeszcze trzy tygodnie, więc nadal rozgrywają mecze sparingowe. W minionym tygodniu starcia testowe w przypadku naszych piłkarzy wypadły różnie. Legnicka Miedź na wyjeździe wygrała z Hradcem Kralove 2:0, a pierwszą z bramek zdobył Mateusz Piątkowski (Michał Bartkowiak nie grał). Odra Tomasze Wepy (nie grał) zremisowała 2:2 z Rozwojem i przegrała 1:2 ze Zdzieszowicami, a Bytovia Bartosza Biela (w obu przypadkach wchodził w II połowie) przegrała 0:4 ze Stilonem i zremisowała 1:1 ze Stargardem Gdańskim. Ruch przegrał na Cyprze ze szwajcarskim I-ligowcem 1:3, a Miłosz Trojak zagrał kwadrans. Puszcza Marcina Orłowskiego (zagrał półtora spotkania) wygrała 2:1 z Puławami oraz przegrała 2:4 z czeskim II-ligowcem. Natomiast Siarka Dawida Kubowicza (zagrał tylko w drugim meczu) zremisowała 1:1 z juniorami Resovii i wygrała 4:0 z Rzeszowem. Dobrze w sparingach radzi sobie również Radomiak trenera Cyraka. Na siedem dotychczasowych sprawdzianów - pięć wygrał i dwa przegrał.