Rozkręcają się

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Rozkręcają się

Wałbrzyszanie całkowicie zdominowali outsidera grupy zachodniej

To druga w tym tygodniu wygrana naszych piłkarzy w spotkaniu testowym. W naszym zespole zabrakło dziś czterech piłkarzy z jesiennego składu, wystąpiło zaś czterech zawodników testowanych. Kolejny sparing Górnik zagra w najbliższą środę, z grupowym rywalem Karoliną Jaworzyna.

W drugiej połowie do siatki trafiali również jedynie biało-niebiescy. Drugiego gola zaliczył Dec, dwie bramki zdobył też Rodziewicz, a wynik meczu celnym strzałem zamknął jeden z zawodników testowanych. Ostatecznie Górnik pokonał Olimpię KG 5:0.

Mecz rozgrywany jest w dobrych warunkach, na płycie nie ma śniegu. Sparing ogląda kilkunastu kibiców.

Podobnie jak w środowym meczu z Gorcami, również dziś wynik spotkania w pierwszej części celnym strzałem otwiera Denis Dec, zapewniając Górnikowi prowadzenie 1:0 do przerwy.

Trzy lata wstecz Górnik grał w II lidze, a Olimpia Kamienna Góra w lidze okręgowej. To była różnica trzech klas rozgrywkwoch. Teraz obie występują w IV lidze, tyle, że w innych grupach. Olimpia to kolejny rywal wałbrzyszan w sparingach, dzisiaj zagrają te drużyny o godz. 13.30 na bocznym boisku przy ul. Ratuszowej. W Górniku ponownie ma zagrać Mrowiec. Może wrócą do składu Jaroszewski, Smoczyk i Niemczyk. Chcą odejść Gawlik i Migalski, dlatego nie grają w sparingach. Nie trenuje Słapek. Olimpia obecnie jest ostatnia w grupie zachodniej IV ligi, jesienią zdobyla zaledwie 5 punktów (1-2-12), strzeliła 16 goli, a straciła 59.