Potknięcie lidera

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Potknięcie lidera

Coraz ciekawsza staje się włoska walka o mistrzostwo

Po trwającej od początku sezonu serii wygranych czy też zremisowanych spotkań, w miniony weekend pierwszą w tym roku porażkę zaliczyli piłkarze z Neapolu i to z jednym z głównych konkurentów do fotela lidera. Na własnym stadionie Napoli przegrało z Juventusem 0:1, a Piotr Zieliński do gry wszedł w 67 minucie. Oddanie punktów spowodowało spadek na drugą lokatę, ze stratą jednego oczka do Interu oraz przewagą również jednego oczka nad Juventusem. Natomiast w lidze rosyjskiej porażkę 0:3 zanotował Amkar, który w tabeli znajduje się na jedenastym miejscu. Janusz Gol zagrał godzinę.

W polskiej ekstraklasie wygrane zespołów piłkarzy z naszego regionu ułożyły się w stosunku dwa do jednego. Bez punktów został tylko Śląsk (jedenasta lokata), który w Gdańsku przegrał z Lechią 1:3. Arkadiusz Piech nie grał z powodu urazu. Wisła (dziesiąta lokata) wygrała na własnym stadionie z Arką 2:0, a na murawie 88 minut spędził Igor Łasicki. Natomiast od 80 minuty w Lubinie zagrał Paweł Żyra, a Zagłębie (siódma lokata) pokonało Termalicę 4:2.

Natomiast w niższych ligach niemieckich drużyny wałbrzyskich piłkarzy zakończyły tegoroczne zmagania. Hankofen Mateusza Krawca swój ostatni mecz przełożyło i zimową przerwę spędzi na piętnastym miejscu w tabeli. Bad Muskau zaś przegrało na wyjeździe 0:1 i w tabeli jest piąte. Sławomir Orzech zagrał cały mecz, a Mateusz Sawicki od drugiej połowy.