Prawie jak Zieliński

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Prawie jak Zieliński

Dwa trafienia i czerwoną kartkę zaliczyli nasi piłkarze na najwyższych szczeblach

Po ostatniej już w tym roku reprezentacyjnej przerwie, najwyższe szczeble ligowe wróciły do walki o kolejne punkty. Miniony weekend w polskiej ekstraklasie nie przyniósł punktów zespołom naszych piłkarzy. Płock przegrał w Gdańsku z Lechią 0:3 i wylądował na jedenastej lokacie. Mateusz Piątkowski boisko opuścił w 65 minucie, a Igor Łasicki cztery minuty wcześniej, po obejrzeniu czerwonej kartki za dwie żółte. Śląsk zaś na własnym stadionie przegrał z Arką 1:2 i w tabeli zajmuje dziesiątą lokatę. Bramkę kontaktową dla Wrocławia zdobył Arkadiusz Piech. Natomiast w poniedziałkowym meczu w Lubinie Zagłębie (siódma lokata) zremisowało z Koroną 0:0, a mecz z ławki oglądał Paweł Żyra.

Natomiast w Serie A Napoli wygrało na własnym terenie z Milanem 2:1, utrzymując fotel lidera, z 2 punktami przewagi nad Interem i 3 punktami nad Juventusem. Piotr Zieliński do gry wszedł w 69 minucie i chwilę później, trafiając do siatki, zapewnił swojemu zespołowi wygraną. W lidze rosyjskiej Amkar zremisował w Rostowie 0:0 i w tabeli jest na dwunastym miejscu. Janusz Gol boisko opuścił w końcówce.

W miarę udaną kolejkę w I lidze polskiej zaliczyli wałbrzyscy piłkarze. Komplety punktów wywalczyły trzy zespoły. Po 1:0 było w Olsztynie i Bielsku-Białej, Bytovia (dziesiąte miejsce) wygrała ze Stomilem, a Podbeskidzie (jedenaste miejsce) z Chrobrym. Natomiast Odra w Łęcznej pokonała Górnika 3:0 i wskoczyła na pozycję lidera (punkt nad Chojniczanką, dwa nad Miedzią). Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Puszczy (siódme miejsce) właśnie z Chojniczanką, a Ruch (nadal osiemnaste miejsce) przegrał na własnym boisku ze Stalą Mielec 1:2. W meczach mogliśmy oglądać Mateusza Bartków i Marcina Orłowskiego (obaj Niepołomice), Pawła Oleksego (Bielsko-Biała) oraz Bartosza Biela (Bytów; grał od 79 minuty). Miłosz Trojak (Chorzów) pauzował za kartki, a Tomasz Wepa (Opole) nadal leczy kontuzję.