Siedem minut Parola

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Siedem minut Parola

Mniej niż trzy tygodnie wałbrzyszanin czekał na debiut w nowym klubie

Drużyny wałbrzyskich piłkarzy - zarówno w Norwegii, jak i w Szwajcarii - nadal mocno trzymają się szczytów swoich lig. Po niezbyt udanym poprzednim weekendzie, tym razem HamKam Łukasza Jarosińskiego przed własną publicznością wygrał 2:1 i w tabeli cały czas pozostaje na fotelu lidera (przewaga sześciu oczek). Takim samym wynikiem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Bellinzony, która w tabeli ma pięć punktów przewagi nad drugim zespołem. Patryk Parol zadebiutował w 83 minucie.

W Austrii kolejną pewną wygraną zaliczył Oberndorf. Zespół Pawła Matuszaka (zagrał 86 minut i zdobył kolejnego gola) wygrał na wyjeździe 6:0 i w tabeli traci dwa punkty do pozycji lidera. Domową porażkę 1:2 zanotował zaś Kienberg (siódme miejsce w tabeli), a Łukasz Kalka obejrzał żółtą kartkę. Natomiast nasi piłkarze w niższych ligach niemieckich mieli zdecydowanie pechowy weekend. Bad Muskau przegrało na wyjeździe 2:5 i w tabeli zajmuje piąte miejsce. Sławomir Orzech i Mateusz Sawicki zagrali cały mecz. Kolejne miejsce w dół - obecnie czternaste - spadło Hankofen, które poza domem uległo 2:4. Mateusz Krawiec na boisko wszedł w 63 minucie, a już w 74 minucie otrzymał czerwoną kartkę.

Nie tylko w ligach zagranicznych zespoły naszych piłkarzy liderują w swoich grupach. W II lidze na szczycie ponownie jest Radomiak (dwa punkty przewagi) trenera Cyraka, który w weekend u siebie wygrał z Błękitnymi 1:0. Komplet punktów zdobyła też Siarka, pokonując również na własnym stadionie Kluczbork 4:0. Jedną z bramek strzelił Dawid Kubowicz. Szczebel niżej w grupie III liderem nadal pozostaje Brzeg. Stal w weekend wygrała u siebie z Rekordem BB 3:2 (Amin Stitou i Dominik Bronisławski zagrali całe 90 minut). Punktami podzieliły się rezerwy Miedzi, remisując w Dzierżoniowie z Lechią 1:1, a Zagłębie II przegrało w Lubinie ze Ślęzą 0:2. Sebastian Surmaj (Legnica) zagrał cały mecz, a Paweł Żyra (Lubin) 58 minut. Natomiast w grupie I Polonia wygrała z ŁKS Łomża 3:1. Michał Oświęcimka w tygodniu doznał kontuzji - zerwanie więzadła krzyżowego przedniego - i jesienią prawdopodobnie już nie zagra.