Zero cieszy

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zero cieszy

Wałbrzyszanie bardzo dobrze zaprezentowali się na tle przeciwnika

Wałbrzyszanie mimo, że nie wygrali dzisiejszego meczu przy Ratuszowej, zagrali bardzo dobrze spotkanie z dobrym i mocnym rywalem, i z podziału punktów mogą być zadowoleni. Szczególnie, że bezpośredni rywale powyżej również zaliczyli remisy, co oznacza, że nadal utrzymujemy dość bliski kontakt z przynajmniej dwoma lokatami nad nami. A znaleźć się w "13" to może być już utrzymanie na tym szczeblu. Nie można jednak nie zauważyć, że dziś okazje na gole wałbrzyszanie mieli i to kilka - jeden z lepszych strzałów oddał Morawski dosłownie w ostatnich minutach i można było jeszcze wywalczyć komplet punktów. Najważniejsze dla Górnika jest jednak to, że jak na razie wiosną udało się nie stracić ani jednej bramki (jesienią już w pierwszym meczu straciliśmy dwie) i zdobyć cztery punkty. W dzisiejszym meczu bardzo dobrze zagrali młodzi wałbrzyscy piłkarze Bronisławski, Młodziński czy Sadowski. Teraz taką postawę powtórzyć trzeba w pierwszym wiosennym wyjazdowym meczu i liczyć, że tym razem uda się zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Za tydzień Górnik wybiera się do Bielska-Białej na spotkanie z piątym w tabeli Rekordem.

W pozostałych meczach: Falubaz - Rekord 3:3, Ruch - Skra 3:1, Piast - Górnik II 5:0, Olimpia - Ślęza 1:3, Polkowice - Miedź II 1:1.

Druga połowa spotkania przebiegała bardziej z przewagą wałbrzyszan. Górnik jak już wypracował przewagę nad Stalą, starał się ją utrzymywać cały czas. Oba zespoły miały swoje okazje strzeleckie, jednak ani jedna z nich nie znalazła się w bramce. Szkoda trochę bardzo dobrego strzału Marcina Morawskiego z doliczonego czasu gry, który spokojnie mógł zamienić się na bramkę i dać Górnikowi komplet punktów.

Kończy się II połowa. Górnik remisuje ze Stalą 0:0.

90'+2' - jeszcze jeden rzut wolny dla Górnika; strzał Morawskiego i piłka zostaje zablokowana; chwilę wcześniej okazja Stali i również Górnik blokuje

Sędzia dolicza przynajmniej 3 minuty.

To pierwszy występ w tym sezonie w wałbrzyskich barwach Kamila Popowicza.

89' - zmiana w Górniku; na kilka minut do gry wchodzi Popowicz za Młodzińskiego

88' - rzut wolny dla Bielska i strzał leci nad poprzeczką

Górnik cały czas ma przewagę, jednak trudno mu skutecznie pokonać bramkarza gości.

83' - okazja dla Stal, strzał na bramkę i wałbrzyska obrona spokojnie wybija

80' - strzał Morawskiego z około 20m mija bramkę

76' - Stal zaczyna grać już na czas, a Górnik nie schodzi z połowy gości

70' - bardzo dobra akcja duetu Bronisławski-Sadowski; podanie Dominika, strzał Kamila na bramkę i piłka zostaje zablokowana i leci nad poprzeczką

65' - żółty kartonik ogląda Sadowski

63' - Górnik nie opuszcza połowy rywala; kolejne próby strzałów naszych piłkarzy, wszystkie kończą się niecelnie

59' - szansa Sadowskiego, jednak Kamil nie trafia do bramki z 15m

52' - dobra okazja wałbrzyszan, główkował Michalak i bramkarz wybił na rzut rożny; po rogu marnujemy kolejną szanse na bramkę

49' - akcja Bielska pod naszą bramką i Jaroszewski skutecznie broni

Zaczyna się II połowa. Górnik bez zmian.

W zakończonym meczu: Śląsk II - Pniówek 0:0.

Pierwsza część spotkania upłynęła na dość wyrównanym poziomie gry. Przez moment Stali udało się lekko zdominować wałbrzyszan, jednak mimo przewagi goście nie zdołali wyjść na prowadzenie. Górnik również miał swoje okazje na strzały, ale również nie udało się naszym piłkarzom trafić celnie do siatki. Oby po przerwie nasza liczebna przewaga pomogła. Teraz jednak czas na konkursy dla kibiców - strzelanie rzutów karnych oraz losowanie żywej kaczki.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy remisuje ze Stalą 0:0.

45'+3' - jeszcze jeden atak gospodarzy przed przerwą

Sędzia dolicza 4 minuty.

42' - bezpośrednia czerwona kartka dla Szczęsnego ze Stali, za faul na Bronisławskim oraz dwie żółte, upomniani zawodnik gości oraz Tyktor

Bardzo dobrze między słupkami spisują się obaj bramkarze.

38' - rzut rożny dla Górnika; piłka po dośrodkowaniu zostaje wybita

33' - rzut wolny dla Stali z około 18m i Jaroszewski spokojnie broni

28' - Sadowski faulowany i wałbrzyszanie domagali się jedenastki, sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia

21' - gra głównie od szesnastki do szesnastki

Z trybun słychać głośny doping oraz przekrzykiwanie się klubów kibica obu zespołów.

16' - przypadkowa szansa wałbrzyszan na bramkę; bramkarz gości wykopując piłkę trafił w jednego z naszych zawodników, piłka po odbiciu przeleciała tuż obok słupka

14' - zmiana w Górniku; kontuzji mięśnia doznaje Migalski, w jego miejsce wchodzi Młodziński

10' - lekka przewaga gości

6' - szansa Górnika, strzał jednak również niecelny

3' - rzut wolny dla Stal i piłka mija bramkę

Zaczyna się I połowa.

W trwającym już meczu 19. kolejki do przerwy Śląsk II - Pniówek 0:0.

Na trybunach około 1000 widzów, w tym około 100 kibiców z Bielska-Białej.

Zespoły zeszły do szatni. Pierwszy gwizdek za chwilę.

Na trybunach zbierają się kibice.

Na ławce usiedli: Ziobro, Tytman, Sobiesierski, Młodziński, Bogacz, Brzeziński, Popowicz.

Wałbrzyszanie rozpoczną w składzie: Jaroszewski, Michalak, Tyktor, Tobiasz, Krzymiński, Surmaj, Morawski, Rytko, Bronisławski, Sadowski, Migalski.

Na murawie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

W Wałbrzychu dziś pogoda lepsza niż tydzień temu, jest cieplej i przynajmniej świeci słońce.

Podobnie jak wałbrzyskie piłkarki, również piłkarze wiosenną część sezonu 2016/2017 rozpoczynają od podwójnej gry przed własną publicznością. AZS PWSZ zatrzymanie kompletu punktów z tych spotkań się nie udało, liczymy więc na to, że ta sztuka wyjdzie Górnikowi. Drugim wiosennym rywalem biało-niebieskich jest znajdująca się obecnie w środkowej strefie tabeli III-ligowej grupy III, Stal Bielsko-Biała. W sierpniowym meczu na boisku rywala wałbrzyszanie nie zdołali ugrać ani jednego punktu czy strzelić choć jednej bramki. Miejmy nadzieję, że dziś sytuacja ulegnie zmianie i Górnik nie tylko zaprezentuje się z lepszej strony, ale również zdoła zrewanżować się za rundę jesienną. Czy tak się stanie ? Czy wałbrzyszanie zdobędą drugi z rzędu kompletu punktów ? Odpowiedzi już od 14.

Po 18 kolejkach, Górnik zajmuje lokatę nad strefą spadkową - XV pozycja, na koncie ma 17 punktów i bramki 11-22 (4-5-9). Stal BB jest w środkowej części tabeli - VII miejsce, z 28 punktami na koncie i bramki 29-17 (5-5-7). Kluby na piłkarskiej murawie spotykają się po raz ósmy na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Sześciokrotnie zespoły zagrały naprzeciw siebie w II lidze. Po raz pierwszy w sezonie 1976/1977 i Górnik wygrał oba mecze (2:1 i 1:0). Rok później zwycięstwa rozłożyły się pomiędzy gospodarzy - w Wałbrzychu było 1:0, a w Bielsku-Białej 2:1. Kolejne i jak do tej pory ostatnie spotkanie miało miejsce w sezonie 1981/1982 (1:2 i 3:1 dla Górnika). Natomiast na czwartym szczeblu, w pierwszym meczu po latach, Stal wygrała u siebie 2:0.