Wałbrzych w półfinale

Strona Główna » AZS » News » Wałbrzych w półfinale

Po raz pierwszy nasze dziewczyny są w strefie medalowej

Było trochę nerwów, ale finisz wspaniały. Jesteśmy w najlepszej "4". Obok największa polska uczelnia UJ Kraków, największa sportowa - AWF Warszawa, najlepsza sportowa - AWF Katowice. I nasz PWSZ Wałbrzych. Dziewczyny mają już złoty medal za klasyfikację PWSZ. Teraz czas na podium AMP!

Padają kolejne dwa gole dla nas. Jest 6:2. Mamy już półfinał. Jutro z rana gramy z AWF Warszawa o ścisły finał.

Nareszcie gol dla nas. I zaraz potem następny. Trzy minuty do końca AZS PWSZ prowadzi 4:2! I coraz bliżej półfinału.

Wałbrzych ma przewagę, ale nie potrafi strzelić gola. Połowa drugiej części za nami.

Trwa II połowa. Drużyny przede wszystkim nie chcą stracić gola, bo stawka meczu duża.

Mamy rzut karny w ostatniej sekundzie I połowy. Niestety, Małgorzata Mesjasz trafia w bramkarkę. Koniec pierwszej części, nadal 2:2.

AZS PWSZ doprowadza do remisu. Strzela Małgorzata Mesjasz na 2:2. 90 sekund do końca I połowy.

Gol dla Wałbrzycha. Strzela Dominika Dereń. Przegrywamy 1:2.

Po 8. minutach jest jeszcze gorzej, tracimy z kontry drugiego gola. AZS PWSZ przegrywa 0:2.

Z dużym opóźnieniem zaczął się mecz ćwierćfinałowy wałbrzyszanek. I zaczął się źle, bo tracimy gola w 3. minucie. Wałbrzych - Szczecin 0:1.

Znamy już wszystkie pary ćwierćfinałów: AZS PWSZ - Uniwersytet Szczecin, AWF Warszawa - UAM Poznań, UJ Kraków - Politechnika Śląska oraz AWF Katowice - AWFiS Gdańsk. Zwycięzcy zagrają w półfinałach w parach: 1-2 oraz 3-4. Tytułu broni UAM Poznań. Obecnie w final four ekstraligi futsalu jest UJ Kraków.

Po zmaganiach grupowych najwięcej trafień dla AZS PWSZ zaliczyła jak na razie Dominika Dereń (4). Po dwa gole mają Karolina Gradecka i Małgorzata Mesjasz, a po jednym Agata Sobkowicz, Elena Klepatska, Sabina Ratajczak, Weronika Aszkiełowicz oraz Karolina Jędras.

Koniec meczu, Wałbrzych wygrywa 3:1. I zajmuje w grupie I miejsce z kompletem 3 zwycięstw i bramkami 13:3. Po południu gramy ćwierćfinał z Uniwersytetem Szczecińskim. U rywala jest kilka zawodniczek Olimpii, która gra w ekstralidze piłki nożnej, a którą przed tygodniem nasz AZS PWSZ pokonał w sparingu 5:0.

Kolejne szanse dla naszych piłkarek, ale brakuje skuteczności i koncentracji. Gramy już na dużym luzie.

Trzeci gol dla Wałbrzycha, strzela Karolina Jędras. Trzy minuty do końca i prowadzimy 3:1. Coraz bliżej zwycięstwo w grupie C.

Gramy spokojnie, długo utrzymujemy się przy piłce. Niespodziewanie tracimy jednak gola z rzutu wolnego. 7 minut do końca, prowadzimy 2:1.

Do przerwy 2:0 dla AZS PWSZ.

Po 7 minutach jest 2:0. Gol Dominika Dereń. Jeżeli wygramy swoją grupę to prawdopodobnie w ćwierćfinale zagramy z Uniwersytetem Szczecińskim.

Nasz zespół zaczyna swój trzeci mecz na Akademickich Mistrzostwach Polski. Gramy z Uniwersytetem Gdańskim. I zaczyna się bardzo dobrze, bo Karolina Gradecka zdobywa już w 4. minucie gola na 1:0.