Złapany kontakt

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Złapany kontakt

Wałbrzyscy piłkarze rywali powyżej mają już na wyciągnięcie ręki

Coraz mniej czasu pozostało III-ligowej osiemnastce z grupy III do zakończenia zmagań w jesiennej części sezonu 2016/2017. Już za cztery tygodnie piłkarze udadzą się na zimową przerwę między rundami. Dla wałbrzyskich piłkarzy dobrze byłoby więc przed zakończeniem pierwszej połówki sezonu, odbić się od dna i te kilka miesięcy pauzy przeczekać nieco bliżej bezpiecznej strefy. Czy tak się stanie, przekonamy się dopiero zapewne w połowie listopada. Natomiast miniony weekend przyniósł aż sześć wygranych gospodarzy oraz trzy remisy. Punktami podzielono się w Zielonej Górze, Częstochowie oraz Brzegu. Falubaz zremisował z Lechią 2:2, a Skra z Polkowicami 0:0, zaś w meczu Stali ze Ślęzą było 3:3. We Wrocławiu rezerwy Śląska pokonały Stal BB, a Ruch wygrał u siebie z Piastem - w obu meczach 2:0. Po 1:0 zakończyły się spotkania Górników, rezerwy Zabrza wygrały z liderem GKS, a wałbrzyszanie u siebie pokonali Olimpię. Natomiast w dwóch ostatnich meczach kibice obejrzeć mogli aż po siedem goli, Rekord wygrał u siebie z Unią 5:2, a Pniówek rozbił Miedź II 6:1.

Trzynastka, mimo swojej dość negatywnej i pechowej symboliki, biało-niebieskim przyniosła szczęście, a właściwie pierwszy przed własną publicznością oraz drugi w obecnym sezonie komplet punktów. Po zaledwie remisie z beniaminkiem z Zielonej Góry oraz porażkach z Brzegiem i tydzień temu Turzą Śląską, ostatni z tegorocznych debiutantów na szczęście nie odebrał wałbrzyszanom ani jednego oczka. We wczorajszym spotkaniu z Olimpią Górnik od samego początku starał się atakować i szukać strzeleckich okazji, co dość szybko pozwoliło zyskać widoczną przewagę na murawie. Nasz zespół dobrze wypadał na tle rywala z Kowar, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu, kiedy to goście prawie wcale nie stwarzali zagrożenia pod naszą bramką. Po przerwie sytuacja nieco się zmieniła, jednak nie na tyle, żebyśmy musieli się jakoś wyjątkowo mocno bronić. Cały czas jednak w grze wałbrzyszan brakowało potwierdzenia dobrej gry, którego doczekaliśmy się dopiero w samej końcówce spotkania. Wygrana pozwoliła Górnikowi na zbliżenie się na punkt do Lechii i Olimpii. W najbliższym tygodniu wałbrzyszan czeka podwójna wyjazdowa dawka ligowych zmagań - najpierw w środę w Legnicy nadrabiają zaległości z rezerwami Miedzi, a w weekend w Dzierżoniowie spróbują zawalczyć z Lechią o odbicie się od końcówki tabeli.

Po 13. kolejce, Górnik (jeden mecz zaległy) nadal zamyka grupową tabelę - XVIII pozycja. Na koncie ma 9 punktów i bilans bramkowy 9-19. Na szczycie tabeli GKS  - 28 punktów, a za nim Brzeg i Ruch - po 26 punktów. Na dole zaś Górnik - 9 punktów, a wyżej Lechia i Olimpia - po 10 punktów oraz Unia - 11 punktów.