Wałbrzych na fali

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wałbrzych na fali

Wałbrzyskie akademiczki nie pozwoliły odebrać sobie powrotu do ligowej czołówki

Udany weekend dla wałbrzyskich piłkarskich ligowców, wczoraj pierwszą wygraną w sezonie zaliczył Górnik, a dziś swoje czwarte zwycięstwo odniósł AZS PWSZ. Wałbrzyszanki do Białej Podlaskiej jechały po komplet punktów i zadanie wykonały w pełni. Choć patrząc na pierwszą część meczu, można było mieć nieco obaw jak zakończy się to spotkanie. Na szczęście po przerwie nasz zespół szybko zabrał się "do roboty" i skutecznie potwierdził swoją przewagę na murawie. W niecały kwadrans wałbrzyszanki zapewniły sobie - przynajmniej na chwilę - spokojną grę, wykorzystując przy okazji jedenastkę, którą tym razem już otrzymaliśmy. Patrząc na całe spotkanie, szkoda trochę straconej bramki, bo była duża szansa na zachowanie czystego konta. Po akademickiej wygranej AZS PWSZ wrócił na trzecią lokatę w tabeli i ma 3 punkty przewagi nad Czarnymi i SMS oraz 5 punktów straty do Górnika i Medyka. Teraz wałbrzyszanki muszą jednak odsunąć od siebie mecz z Białą Podlaską i zacząć myśleć o kolejnym starciu, które już za cztery dni. W środowej kolejce AZS PWSZ na Ratuszowej zmierzy się z ostatnim w tabeli Sztormem.

W pozostałych meczach: UJ - SMS 1:1, AZS - Mitech 4:1, Gosirki - Górnik 1:5, Sztorm - Olimpia 2:3, Medyk - Czarni 3:1.

Druga część meczu jeszcze ciekawsza i emocjonująca niż pierwsza. Szybkie trafienie zaraz po przerwie dodało AZS PWSZ skrzydeł i wałbrzyszanki pewnie ruszyły szukać okazji na kolejne gole. Momentami jednak, podobnie jak przed przerwą, brakowało nieco dokładności i wykończenia pod bramką gospodyń. Biała Podlaska nie miała zbyt wielu dobrych okazji strzeleckich, a przy bramce dobrze wykorzystała błąd wałbrzyszanek.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ wygrywa z Białą Podlaską 3:1.

90'+3' - ostatnia akcja meczu, rzut wolny dla Białej Podlaskiej i strzał mija bramkę

90'+1' - jeszcze szansa AZS PWSZ i piłka leci obok bramki

Sędzia dolicza 3 minuty.

86' - GOOOL !!! akcja przyjezdnych i z narożnika pola karnego skutecznie strzela Kowalczyk; prowadzimy 3:1

82' - kolejna dobra interwencja Antończyk

78' - trzecia żółta kartka dla miejscowych; po chwili rzut rożny dla AZS PWSZ, piłka jednak zostaje wybita

74' - gra chwilowo przenosi się do środkowej strefy boiska

69' - chwila nieuwagi, błąd wałbrzyskiej obrony i Biała Podlaska, w sytuacji sam na sam z Antończyk, strzela gola kontaktowego; prowadzimy 2:1

62' - Rędzia faulowana w polu karnym i rzut karny dla AZS PWSZ! GOOOL !!! do jedenastki podchodzi Mesjasz i pewnie posyła piłkę do siatki; prowadzimy 2:0

57' - kolejna próba strzału wałbrzyszanek i bramkarka gospodyń wybija piłkę

53' - skuteczna obrona Antończyk

W Białej Podlaskiej przestało padać i zaczyna świecić słońce.

48' - GOOOL !!! dobitka Bezdzieckiej i piłka już bez problemów trafia do siatki; prowadzimy 1:0

47' - podanie Gradeckiej do Bezdzieckiej, Emilia wpada w pole karne i w sytuacji sam na sam, bramkarka borni strzał

Zaczyna się II połowa. AZS PWSZ wychodzi bez zmian.

W innych meczach do przerwy: UJ - SMS 1:0, AZS - Mitech 3:1, Gosirki - Górnik 0:2.

Pierwsza część meczu nie przyniosła nam bramek, choć wałbrzyszanki miały kilka okazji na ich zdobycie. W samej końcówce mieliśmy sytuację sporną, po której powinien być rzut karny dla AZS PWSZ, jednak sędzia nie podyktowała jedenastki. Wałbrzyszanki mimo przewagi nie mogą jak na razie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki gospodyń. Miejmy nadzieję, że po przerwie się to zmieni.

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy remisuje z Białą Podlaską 0:0.

45' - tuż przed przerwą mamy jeszcze wyrzut z autu, ale gospodynie szybko przejmują piłkę

Sędzia dolicza 1 minutę.

42' - trzeci rożny dla gości i nadal bez gola

40' - strzał Białej Podlaskiej i Antończyk wybija piłkę

36' - dużo autów oraz rzutów wolnych, jednak nadal nie doczekaliśmy się bramek

30' - akcja wałbrzyszanek i piłka mija bramkę

Mecz z trybun ogląda nieco ponad 50 widzów.

25' - gospodynie grają dość ostro, za co oglądają drugą żółtą kartkę; rzut wolny dla gości i ponownie lepsza bramkarka z Białej Podlaskiej

22' - rzut rożny dla AZS PWSZ i bramkarka miejscowych wybija

18' - gospodynie skutecznie się bronią; żółta kartka dla Białej Podlaskiej i rzut wolny dla AZS PWSZ, bramki jednak nie udaje się zdobyć

11' - najpierw aut dla gości, a po chwili dla gospodarzy

8' - AZS PWSZ utrzymuje lekką przewagę

3' - wałbrzyszanki bardzo dobrze zaczęły mecz; kolejny strzał gości i ponownie jednak niecelnie

2' - pierwsza szansa AZS PWSZ i Bezdziecka nie trafia do bramki

Zaczyna się I połowa.

Na boisku powoli kończy się przedmeczowa rozgrzewka.

W dzisiejszym meczu koleżanki oglądać będzie Elena Klepacka, która pojechała z zespołem na mecz.

Z powodu kontuzji nie zobaczymy dziś Klaudii Miłek oraz Sofii Gonzalez, a Angelika Smagur jest chora.

Na rezerwie znalazły się: Urbańska, Pluta, Iwańczuk, Furmankiewicz.

Wałbrzyszanki rozpoczną w składzie: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak, Jędras, Rędzia, Dereń, Bezdziecka, Maciukiewicz, Kowalczyk.

Spotkanie odbędzie się na stadionie, na którym gra również zespół męski oraz gdzie wałbrzyski Górnik grał cztery lata temu Puchar Polski.

AZS PWSZ na mecz pojechał już wczoraj i wieczorem trenował na miejscu oraz spał na stadionie. Dziś od rana pogoda nie jest zbyt dobra - cały czas pada deszcz, przez co na murawie nadal jest woda.

Po dwutygodniowej przerwie wałbrzyskie piłkarki wracają do ligowej rywalizacji i już na wstępie spróbują zawalczyć o powrót do ligowej pierwszej "3". W dzisiejszym meczu AZS PWSZ zmierzy się z pierwszym z trzech pozostałych klubów akademickich w ekstralidze, AZS PSW Biała Podlaska. W poprzednim sezonie oba mecze bezpośrednie zakończyły się wygranymi gospodyń. Dziś nasz zespół ma jednak nadzieję, że mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych - od rana leje deszcz w Białej Podlaskiej i na murawie stoi woda - zdoła wywalczyć komplet punktów i ponownie wskoczyć na ligowe podium. Czy AZS PWSZ odrobi punkty stracone z wiceliderkami ? Czy uda się zrewanżować za listopadowe spotkanie na boisku rywalek ? Odpowiedzi od 11.

Po 5 kolejkach, AZS PWSZ opuścił ligowe podium - IV pozycja, na koncie ma 10 punktów i bramki 10-7 (3-1-1). Biała Podlaska jest w dolnej części tabeli - IX miejsce, na koncie ma 4 punkty i bramki 4-14 (1-1-3). Dla obu zespołów akademickich dzisiejszy mecz będzie trzecim starciem bezpośrednim od sierpnia 2015 oraz pierwszym w roku obecnym. Na inaugurację poprzedniego sezonu wałbrzyszanki pokonały przed własną publicznością bardziej doświadczone akademiczki z Białej Podlaskiej 2:0. Zaś w pierwszym meczu rundy rewanżowej AZS PWSZ musiał uznać wyższość rywalek, przegrywając w listopadzie 2015 w Białej Podlaskiej 0:1.