Podwójne granie

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Podwójne granie

W minionym tygodniu na drugim i trzecim szczeblu rozgrywek rozegrane zostały po dwie kolejki

W polskiej ekstraklasie nadal trwa seria remisów piłkarzy z Lubina. W weekend Zagłębie na swoim koncie zapisało już czwarty z rzędu podział punktów. Tym razem w Gdyni zremisowało z Arką 1:1. Paweł Żyra nie znalazł się w kadrze meczowej. Wszystkie punkty stracił zaś Ruch. Chorzowianie przed własną publicznością ulegli Legii 0:2. Paweł Oleksy ponownie zanotował 90 minut gry i żółtą kartką. Ligę niżej dobry tydzień zaliczyła Sandecja. Piłkarze z Nowego Sącza najpierw pokonali u siebie Zabrze 2:0, a następnie wygrali w Kluczborku 2:1. Mateusz Bartków oba spotkania oglądał z ławki. Mniej szczęścia miała natomiast Miedź. Zespół Michała Bartkowiaka (zagrał dwa razy po 90 minut) w tygodniu przegrał u siebie z Wigrami 0:1, a w weekend zremisowała w Głogowie z Chrobrym 1:1.

Dwie kolejki rozegrane zostały również w II lidze. Lider rozgrywek z Opola wywalczył łącznie 4 punkty. Odra w tygodniu zremisowała w Bełchatowie z GKS 0:0, a następnie wygrała u siebie z Gryfem 2:1. Tomasz Wepa wystąpił u obu meczach. Z takim samym dorobkiem tydzień zakończyła Puszcza. Piłkarze z Niepołomic wygrali u siebie z Rozwojem 2:1 oraz zremisowali w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi 0:0. Marcin Orłowski łącznie na murawie spędził nieco ponad godzinę, a Dominik Radziemski nadal leczy kontuzję. Warszawska Polonia zapunktowała jedynie w weekend, wygrywając przy Konwiktorskiej z Bełchatowem 2:1. W tygodniu zaś przegrała w Poznaniu z Wartą 0:1. Fabian Pawela w obu meczach zagrał łącznie 90 minut, a Michał Oświęcimka w środę 60 minut, a w weekend siedział na ławce. Natomiast zaledwie punkt zdobyła Olimpia Zambrów. Drużyna Bartosza Biela (grał 59 i 83 minuty) w środę przegrał w Tarnobrzegu z Siarką 0:3, a w sobotę zremisował u siebie z Radomiakiem 0:0.