Biel daje awans

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Biel daje awans

W 1/16 Pucharu Polski zobaczymy sześciu byłych wałbrzyskich piłkarzy

Najszybciej awans wywalczyła Olimpia Zambrów, która jako jedyna z piątki klubów wałbrzyskich zawodników, wygrała w regulaminowym czasie, pokonując u siebie GKS Tychy 2:1. Zwycięską bramkę w samej końcówce spotkania strzelił wychowanek Baszty i Górnika, Bartosz Biel. W kolejnej rundzie znalazła się również Sandecja Nowy Sącz Mateusza Bartkowa (obejrzał żółtą kartkę), która po dogrywce pokonała w Tarnobrzegu Siarkę 4:2 (2:2). Dodatkowe 30 minut potrzebne było również w meczu Wdy Świecie z Puszczą Niepołomice, zakończonym zwycięstwem gości 2:1 (1:1). Cały mecz zagrał były kapitan biało-niebieskich Marcin Orłowski, a w 71 minucie swój debiut w nowym klubie zaliczył Dominik Radziemski. Natomiast zarówno Raków Częstochowa, jak i Miedź Legnica do awansu potrzebowały aż rzutów karnych. Częstochowianie wygrali u siebie z Chrobrym w karnych 6:5 (w meczu 2:2), a legniczanie na wyjeździe z GKS Bełchatów 7:6 (w meczu 1:1). W barwach Rakowa zobaczyliśmy Rafała Figla, a w Miedzi Michała Bartkowiaka - obaj zagrali po 90 minut i wykorzystali swoje rzuty karne. Losowanie par 1/16 PP ma odbyć się 25.07.