Wyrównać rachunki

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wyrównać rachunki

Biało-niebiescy przed własną publicznością spróbują naprawić swoją sierpniową wpadkę

Ligowe zmagania na czwartym szczeblu rozgrywkowym zaplanowane na 2015 rok właśnie dobiegają końca. Już tylko mniej więcej 90 minut gry dzieli drużyny z grupy dolnośląsko-lubuskiej od zimowej przerwy między rundami. Większość zespołów z naszej grupy rundę rewanżową rozpoczęło w poprzedni weekend. Biało-niebiescy natomiast musieli odwołać swój mecz w Jeleniej Górze - zostanie on nadrobiony najprawdopodobniej dopiero 5.03.2016 - z powodów złego stanu murawy. Górnik wraca więc do ligowej gry po dwóch tygodniach przerwy, a jego pierwszym "wiosennym" rywalem będzie znajdujący się trzynaście oczek niżej Piast Karnin. Sierpniowe, pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się dość niespodziewanie i pechowo dla wałbrzyszan, którzy w Karninie musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala. Teraz jednak mają szansę skutecznie się zrewanżować. Szczególnie jeśli chcą nadal zachować fotel lidera - a Polkowice nie śpią i tracą tylko punkt - i zwycięsko zakończyć grę w 2015 roku (ostatni nasz wynik to porażka w Lubinie). Czy Ratuszowa pozostanie do końca niezdobyta ? Czy Górnik zdoła po raz dziesiąty zatrzymać punkty u siebie ? Przekonamy się już jutro od 13.

Przed 19. kolejką, Górnik, mimo jednego zaległego spotkania, cały czas utrzymuje się na fotelu lidera - I pozycja, na koncie ma 38 punktów i bramki 37-13 (12-2-3). W trzech ostatnich spotkaniach wygraliśmy 2:0 z Brzegiem i 3:1 ze Żmigrodem oraz przegraliśmy 1:2 z Zagłębiem II. Karnin jest w dolnej połówce tabeli - XIV miejsce, z 20 punktami i bramki 22-26 (5-5-8). W trzech ostatnich meczach przegrał 2:6 z Polkowicami i 0:2 ze Śląskiem II oraz wygrał 2:0 z Ilanką. Drużyny po raz pierwszy spotkały się dopiero w tym sezonie. I w sierpniowym meczu w Karninie wałbrzyszanie niespodziewanie ulegli Piastowi 0:2. Piast najwyżej w rozgrywkach dotarł do III ligi, gdzie gra już czwarty sezon, do tej pory zmagania kończąc w okolicach dziesiątki.

W pozostałych meczach 19. - ostatniej w tym roku - kolejki zagrają: Miedź II z Bystrzycą, Foto-Higiena ze Śląskiem II, Zagłębie II z Brzegiem, Żmigród z Karkonoszami, Ilanka z Lechią, Ślęza ze Stilonem, Budowlani z Polonią-Stal, Polkowice z Formacją.