Zmienne szczęście

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zmienne szczęście

Z różnym skutkiem zakończyły się środowe mecze wałbrzyskich piłkarzy w I i II lidze

Rozgrywki na drugim i trzecim szczeblu ligowym rozkręciły się już na dobre. W tym tygodniu obie ligi rozegrają po dwie kolejki - w środę i weekend. Za nami pierwsza seria meczów. W I lidze szczęście dopisało Wigrom, które w Gdyni pokonały Arkę 2:0 i tym samym wspięły się na pozycję lidera. Bartek Biel na murawie pojawił się na ostatnie 10 minut meczu. Natomiast Sandecja na własnym boisku zremisowała z Chrobrym 1:1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Olimpii z Dolcanem. Fabian Pawela (Olimpia) zagrał w środę 66 minut, a Mateusz Bartków (Sandecja) na boisko wszedł w 56. minucie. W II lidze Raków pożegnał się z pozycją lidera, przegrywając w środę na własnym boisku ze Stalą Mielec (zajęła fotel lidera) 1:2. Całe 90 minut zagrali obaj byli zawodnicy Górnika, Dominik Bronisławski i Rafał Figiel.

Natomiast jeśli chodzi o wałbrzyskich zawodników poza granicami Polski, z walki o Ligę Mistrzów odpadł APOEL, remisując z Astaną 1:1 (w pierwszym meczu było 1:0 dla Astany). Mateusz Piątkowski mecz rozpoczął na ławce i na murawie pojawił się na ostatnie 5 minut meczu. Z kwalifikacji do Ligi Europy w sierpniu odpadł natomiast zespół Łukasza Jarosińskiego. Norweskie Strömsgodset dwukrotnie przegrało z Hajdukiem Split 0:2.