Chorwacko-walijski triumf

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Chorwacko-walijski triumf

Zakończyły się zmagania młodych piłkarzy w Deichmann Minimistrzostwach 2015

Z Wałbrzycha tytuły mistrzowskie wywożą zespoły z Łodzi oraz Misteczka Śląskiego. W kategorii U-9 najlepsza okazała się reprezentacja Chorwacji Miasteczko Śląskie, która w finale po rzutach karnych pokonała Argentynę Białystok 3:2. Wałbrzyscy piłkarze - reprezentujący Irlandię oraz Argentynę (Baszta) - uplasowali się odpowiednio na 29. i 11. miejscu, wygrywając w ostatnich meczach z Portugalię Konopiska 5:1 i Urugwaj Gdynia 2:0. Natomiast w grupie U-11 mistrzem została Walia Łódź, w finale pokonując Argentynę Kielce 1:0. Nasze zespoły - w barwach Nigerii oraz Anglii (Górnik) - turniej zakończyły na 17. i 11. miejscu, pokonując na koniec odpowiednio Argentynę Lublin 5:2 oraz Holandię Mysłowice 2:0.