Ratuszowa nadal nie zdobyta

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Ratuszowa nadal nie zdobyta

Mimo nerwówki, biało-niebiescy na własnym terenie cały czas niepokonani

Świetna passa wygranych na Ratuszowej trwa. Biało-niebiescy skutecznie i konsekwentnie już od października nie pozwalają pokonać się przed własną publicznością. Ostatni raz w Wałbrzychu przegraliśmy z Zagłębiem Sosnowiec 10.10.2014. Od tamtego czasu Górnik u siebie zgarnia same komplety punktów (Puszcza, Legionovia, Limanovia, Rozwój, Siarka). Miejmy nadzieję, że ta seria wygranych szybko się nie skończy... Dziś po raz kolejny wałbrzyscy piłkarze byli zdecydowanie lepsi od rywala, o czym świadczyć mogą nie tylko trzy zdobyte bramki i przewaga na murawie przewie przez cały mecz, ale również duża ilość sytuacji strzeleckich, jakie Górnik stworzył. Gdyby dopisało nam jeszcze odrobinę więcej szczęścia, szczególnie tuż przed przerwą, wygrana mogłaby być jeszcze wyższa. Niemniej jednak kolejne 3 punkty na koncie bardzo cieszą. Przez chwilę wałbrzyszanie wskoczyli nawet oczko wyżej w tabeli. Niestety, wygrana Wisły sprawiła, że ponownie wróciliśmy na starą pozycję, ale do "14" tracimy na ten moment jedynie 4 punkty. Za tydzień kolejna szansa na komplet punktów i może wreszcie awans w tabeli. Nie będzie to jednak takie łatwe, bo Górnik wybiera się do wicelidera II ligi, ROW Rybnik.

W pozostałych meczach: Puszcza - Błękitni 2:1, Kluczbork - Rozwój 0:2, Wisła - Nadwiślan 3:2, Stal SW - ROW 2:1, Legionovia - Znicz 1:2, Zagłębie - Raków 3:1.

W drugiej części meczu Górnik postanowił lekko podnieść ciśnienie swoim kibicom. Wałbrzyszanie pozwolili strzelić sobie dwie bramki trochę z niczego i do ostatnich minut musieli walczyć o zatrzymanie kompletu punktów. Na szczęście drugi gol Figla szybko przywrócił nadzieję na pozytywne zakończenie spotkania. W wałbrzyskich szeregach najlepiej spisali się dziś - oprócz strzelca dwóch bramek Figla - Lenkiewicz i Oświęcimka, którzy kilkakrotnie również mogli wpisać się na listę strzelców. Dobrze, choć nieco nerwowo, wypadł również debiut rosyjskiego bramkarza w barwach Górnika.

Kończy się II połowa. Górnik po dość nerwowej końcówce pokonuje Siarkę 3:2.

90' - oba zespoły jeszcze starają się wypracować sytuację na bramkę

89' - jeszcze szansa miejscowych i strzał zostaje zablokowany

Sędzia dolicza 2 minuty.

88' - nerwowa końcówka meczu; wałbrzyska obrona ratuje Górnika przed strata bramki, po tym jak Musin minął się z piłką

86' - świetna okazja wchodzącego na boisko Śmiałowskiego; Orłowski podaje do Kamila, a ten celuje prosto w bramkarza Siarki...

84' - jeszcze zmiana w Górniku; murawę opuszcza Lenkiewicz, a wchodzi Śmiałowski

82' - kolejna dobra interwencja Musina, goście mają rzut rożny

77' - przed szansą Orłowski, akcja kończy się jednak faulem; zmiana w Siarce

72' - GOOOL !!! świetna akcja duetu Radziemski - Lenkiewicz, dośrodkowanie tego drugiego do Figla i Rafał wrzuca piłkę do pustej bramki; znowu prowadzimy 3:2

70' - chwilę temu udało się wybić, ale teraz ... kolejne zamieszanie i Traore umieszcza piłkę w siatce; mamy remis 2:2

65' - zamieszanie w naszym polu karnym i w ostatniej chwili piłka zostaje wybita w pole

W innym trwającym meczu do przerwy: Puszcza - Błękitni 1:1.

59' - zmiana w Siarce i rzut rożny dla Górnika; Stolarczyk główkuje, a bramkarz gości wybija na kolejny róg

57' - zmarnowane okazję się mszczą... i Siarka zdobywa bramkę z niczego, strzelcem Truszkowski; prowadzimy 2:1

56' - Figiel sam na sam z bramkarzem i strzela niecelnie

54' - goście atakują, ale to gospodarze częściej są co chwilę blisko bramki; strzały Figla i Lenkiewicza zostają jednak wybite

50' - kolejna szansa Radziemskiego i strzał zostaje zablokowany; żółty kartonik ogląda Figiel

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda Maciej Żurawski, który jako skaut podgląda młodych zawodników obu klubów.

47' - Górnik zaczyna pewnie i od razu ma sytuację, jednak bramkarz gości skutecznie wybija

Zaczyna się II połowa. Oba zespoły bez zmian.

Po pierwszych 10 minutach przewagi gości, Górnik przejął kontrolę nad tym co dzieje się na boisku i już jej nie oddał do przerwy. Siarka w końcówce połowy już tylko starała się bronić i nie dopuścić do trzeciej bramki. A na nią szanse były i to aż trzy, tuz przed gwizdkiem sędziego z rzutu rożnego celował jeszcze Orłowski, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Oby po przerwie skuteczność Górnika nadal była taka dobra, a punkty zostały u nas...

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy prowadzi z Siarką 2:0.

43' - ponownie bramkarz gości ratuje swoją drużynę, dośrodkowanie Figla z wolnego do Radziemskiego i piłka wybita w ostatniej chwili

42' - mógł być kolejny gol dla miejscowych, ale strzał Bronisławskiego w ostatniej chwili wybija na róg bramkarz Siarki

39' - pierwsza kartka w dzisiejszym meczu; żółty kartonik ogląda Stolarczyk

36' - po rzucie rożnym dla każdej z drużyn, oba jednak nie kończą się celnymi strzałami; okazja Tyktora i też strzał niecelny

32' - akcja Siarki kończy się daleko od wałbrzyskiego pola karnego

29' - GOOOL !!! wolny z prawej strony, dośrodkowanie Figla i Radziemski główką posyła piłkę do siatki; prowadzimy 2:0

26' - Górnik ma lekką przewagę; kolejna szansa gospodarzy, ale sędzia odgwizduje spalonego

Na trybunach około 500 kibiców. Nad Ratuszową zaczyna padać lekki deszcz.

22' - GOOOL !!! Figiel dostaje piłkę na 18m i "czubem" kieruje ją prosto przy słupku do bramki; prowadzimy 1:0

19' - kolejna sznasa gospodarzy; akcja Oświęcimka - Orłowski i ten ostatni nie zdołał czysto strzelić

16' - odpowiedź gości i Siarka traci piłkę tuż pod naszą bramką

14' - szansa wałbrzyszan; rzut rożny i piłkę dostaje Orłowski, Marcin nie trafia jednak do bramki

13' - zmiana w Górniku; kontuzja Grześka jednak nie pozwala grać dalej, na murawie za Michalaka pojawia się Radziemski

10' - Grzegorz Michalak faulowany, sztab medyczny na murawie; Siarka ponownie stara się strzelać i znów obok bramki

7' - ponownie goście atakują, strzał leci jednak obok słupka

2' - Górnik atakuje, ale zostaje zablokowany; po chwili pierwszy kontakt z piłką nowego bramkarza i skuteczna obrona

Zaczyna się I połowa. Górnik na granatowo, Siarka żółto-czarno.

Warunki dziś dość dobre, lekko wieje wiatr i jest ciepło, niestety murawa jest nieco grząska, co może utrudniać grę.

W wyjściowej "11" debiutuje dziś nowy bramkarz Górnika, Rosjanin Leonid Musin. Czy po debiucie będzie mógł pochwalić się czystym kontem ? Brakuje dziś tylko Wepy, który nadal ma rękę w gipsie.

Na rezerwie znaleźli się: Czapla, Cichocki, Krzymiński, Surmaj, Śmiałowski, Radziemski, Folc.

Na trybunach powoli zaczynają zbierać się kibice.

Górnik nie ma jak na razie szczęścia do rozgrywania meczów u siebie przy ładnej pogodzie. Poprzednim razem mieliśmy ... śnieg, a dziś - po kilku dniach ładnej pogody - pochmurno i momentami nawet kropi deszcz.

Po wygranej sprzed dwóch tygodni i wyjazdowym punkcie z zeszłej kolejki, dziś czas na kolejne zwycięstwo na własnym terenie. Podobnie jak w poprzednim meczu w Wałbrzychu, tak i teraz Górnik zmierzy się z rywalem zajmującym lokatę w górnej "9" II-ligowej tabeli. Tym razem zagramy z Siarką Tarnobrzeg. Jesienią na wyjeździe honorowego gola dla Górnika zdobył Marcin Orłowski, jednak i tak wałbrzyszanie nie wywalczyli wtedy punktów, przegrywając 1:3. Czy dziś Marcin ponownie pośle piłkę do tarnobrzeskiej siatki ? Czy Górnik utrzyma zwycięską passę na Ratuszowej ? Tego dowiemy się już od 14.

Po 22 kolejkach, Górnik cały czas pozostaje w strefie spadkowej - XVII pozycja, na koncie ma 16 punktów i bramki 15-35. Do tej pory wygraliśmy 4 razy, 4 razy zremisowaliśmy i 14 razy przegraliśmy. Siarka znajduje się w górnej części tabeli - VI miejsce, z 36 punktami i bramkami 27-24. Do tej pory 10 razy wygrała, 6 razy zremisowała i 6 razy przegrała.

Dzisiejsze spotkanie na Ratuszowej to już kolejne - szóste - starcie bezpośrednie obu drużyn. Po raz pierwszy kluby spotkały się w latach 1989-1991 również w jednogrupowej II lidze (teraz I lidze). Przez dwa sezony gry, Górnik zanotował trzy wygrane i remis. Potem wałbrzyszanie wycofali się z II ligi, a kiedy wrócili, były już dwie grupy. Natomiast mecz numer pięć (jesień 2014) zakończył się wygraną Siarki 3:1. Czy teraz Górnik wygra po raz czwarty ?