Zostanie remis

Strona Główna » Piłka Nożna » Artykuły » Archiwum » Zostanie remis

Prawdopodobnie wynik sobotniego meczu Gornika w IV lidze pozostanie taki jaki padł do przerwy. Będzie remis 1:1. Po przerwanym z powodu ulewy meczu oba kluby stały na takim stanowisku i tak będą rekomendować to DolZPN. Górnikowi ten punkt wystarcza, by zająć drugie miejsce, a na pierwsze już nie ma szans. Polonia cieszy się z remisu, bo wyraźnie odstawała od Górnika, miała dużo szczęścia, że straciła w pierwszych 45 minutach tylko jednego gola, cieszy się, że zdobyła dość przypadkową bramkę na 1:1. Ten punkt może jej dać utrzymanie, chociaż jeszcze GKS Mirków i Piast Nowa Ruda mogą ją w tabeli wyprzedzić, a jak Śląsk II nie wejdzie do III ligi, to wówczas z naszej grupy spadnie aż 5 zespołów. Oba kluby patrzą jednak na finanse. Polonia musiałaby po raz drugi przyjechać do Wałbrzycha, by zagrać 45 minut. Górnik musiałby ponieść koszty organizacji meczu. Publiczności nie będzie za wiele, bo w lidze wszystko już wiadome, a grać trzeba będzie w środku tygodnia. Sędzia chciał dobrze, dbając o zdrowie zawodników na tak ciężkim boisku i przy ulewnym deszczu. Gdyby jednak wytrzymał kilkanaście minut to ... mecz miał szanse się odbyć do końca, bo nagle kwadrans po zakończeniu spotkania, deszcz przestał padać i wyszło słońce. Grające pół kilometra dalej Zagłebie na stadionie przy ul. Dąbrowskiego rozegrało całe spotkanie. Podobnie jak MKS w Szczawnie niewiele dalej. Ot, złośliwość losu...