Wyjątkowa runda

Strona Główna » Piłka Nożna » Artykuły » Wyjątkowa runda

 

Rozmowa z trenerem piłkarzy Górnika Jackiem Fojną.

- Ilu zawodników trenuje  w tym tygodniu w zespole seniorów?

- Wszyscy, którzy powinni być na zajęciach. Niektórzy maja urazy, więc mają inne formy przygotowania do gry. Są z nami także dwaj Brazylijczycy.

- To znaczy, że mimo znanej trudniej sytuacji organizacyjno-finansowej klubu nikt nie odejdzie z kadry?  

- Tego jeszcze nie wiem. Dwaj zawodnicy nie odpowiedzieli nam jeszcze jakie maja plany. Pozostali potwierdzili, że zostają na rundę wiosenną w Górniku?

- Ci dwaj to są zawodnicy z podstawowego składu?

-Nie podam nazwisk, ani pozycji, powiem tylko, że to są ważni dla Górnika piłkarze. Umówiliśmy się, że po sobotnim sparingu  dadzą ostateczna odpowiedź i wówczas będziemy wiedzieć   kto jest w kadrze na rundę wiosenną.

- Wspomniani dwaj piłkarze mają propozycje z innych klubów?

- Nie pytałem, ale sadzę, że nadal chcą grać w piłkę. Wierzę jednak, że zostaną z nami w Górniku.  

- Co z Brazylijczykami, którzy cały czas trenują z Górnikiem?

- Jesteśmy zainteresowani jednym z nich, na tyle nas obecnie stać. Czekamy na dokumenty, by zarejestrować go do gry w naszym klubie.

- Jak zawodnicy, jak trenerzy przyjmują to co dzieje się wokół klubu?

 Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i podbudowani tą reakcją kibiców, otrzymujemy z różnych stron wsparcie. Widać, że kibiców interesuje nas los, że jest dla kogo grać, że Górnik ma swoją pozycję w środowisku.  To mobilizuje do treningów i jak najlepszej gry.

- I stawia większa wymagania, skoro kibice kupują karnety , pojawiają się nowi sponsorzy, ludzie robią darowizny na rzecz klubu.

- Tak , to rodzi stres, by nie zawieść ich swoimi wynikami i postawą na boisku. Oczekiwania SA duże, mamy tego świadomość, stąd ta praca, by jak najlepiej wypaść wiosną.

- Jednym słowem, celem jest gra o awans?

- Takie zadanie stawia przed nami zarząd, Tak też to sami czujemy, wiemy, że oczekują tego od nas kibice. Chcemy pozostać drużyna niepokonaną tak jak to było jesienią. I chcemy wygrać tę ligę.

- Kto będzie najtrudniejszym rywalem?

- Każdy zespół, który z nami zagra. Mamy bardzo trudny terminarz. Najsilniejszy i najgroźniejszy jest  Śląsk II. Ale my mamy rywali okręgu, ze Świdnicy, Nowej Rudy, Żarowa, Kłodzka, Bielawy, które chcą nam udowodnić, że nie są gorsze  od Górnika, stąd duże problemy w takich derbach. Poza tym drużyny wrocławskie lub z okolic Wrocławia  są bardziej zaprzyjaźnione ze Śląskiem, więc będą grać na jego konto. Wiosna będzie trudna, ale ciekawa. Jestem dobrej myśli, zapraszam na nasze mecze.

- Jak wyglądać ostatnie dni przed startem rundy?

W najbliższą sobotę gramy sparing na stadionie Nowe Miasto, po raz pierwszy na trawie, musimy raz chociaż poczuć ją pod stopami. Od poniedziałku już mikrocykl z przygotowaniem do sobotniego meczu. I zaczyna się ważna dla nas wszystkich gra o awans. Proszę  kibiców o liczną obecność i doping, jest to nam bardzo obecnie potrzebne.

- Dziękuję za rozmowę. Powodzenia!

 

PS. Pierwszy ligowy mecz Górnika wiosną to spotkanie z Sokołem Wielka Lipa w sobotę 16.03 godz. 15 Stadion Tysiąclecia Ratuszowa.