Zadowolony Fojna

Strona Główna » Piłka Nożna » Artykuły » Zadowolony Fojna

Rozmowa z trenerem piłkarzy Górnika Jackiem Fojną

- Czego panu życzyć w sportowym roku 2019?

- Powtórzenia rundy jesiennej, a w konsekwencji wygrania ligi i awansu do III ligi.

- Stać na to Górnika?

- Jako trener mogę powiedzieć, że sportowo tak. Mam liczny i dobry zespół, który jak spędzi ze sobą kolejne miesiące jest w stanie wygrać tę naszą grupę i potem baraż. Piłkarsko jesteśmy gotowi na wyższą ligę, zespół ma także takie ambicje i co ważne, bardzo chce to osiągnąć.

- A organizacyjnie?

- Prezes na pierwszym treningu powiedział, że warunki na wiosnę nie będą gorsze niż były jesienią. To nas na ten moment zadowala. Mnie buduje atmosfera jaka jest w drużynie. Naprawdę to dobrze wygląda.

- Kadrowe zmiany będą?

- Na pierwszym zajęciach było aż 26 piłkarzy, a nie było wszystkich, bo brakowało Jakackiego, który ma zgodę na testy w Gaci oraz Chajewskiego, który dołączy do nas nieco później. Pojawili się zdrowi Sawicki i Tobiasz. Są juniorzy, chociaż nie było wszystkich, którzy mogą być w kadrze I zespołu. Mam w kim wybierać.

- Po cóż więc zaplanowane na sobotę testy ...

- Zawsze trzeba szukać młodych zdolnych piłkarzy. Do kilku my dzwoniliśmy i ich zaprosiliśmy na ten wewnętrzny sparing. Niektórzy sami się do nas zgłosili i chcą się pokazać. Miałem nawet telefon od zawodnika II-ligowej drużyny, który pytał czy może przyjechać na testy do Górnika. Może wrócą do nas piłkarze, którzy już w Górniku grali, na przykład Sebastian Surmaj, który rozwiązał swój kontrakt i jest już wolnym zawodnikiem. To dobrze o nas świadczy.

- Rozumiem, że szuka pan przede wszystkim napastników?

- Nie ukrywamy, że zależy nam na zawodnikach ofensywnych, jeden - dwaj skuteczni napastnicy bardzo by się nam przydali. A w niższych ligach można takich znaleźć i dać im szansę.

- Plan sparingów się nie zmienił?

- Nie, zagrożony jest tylko ten ostatni z Górnikiem Złotoryja, bo 9. marca mamy zagrać zaległy mecz w Nowej Rudzie z Piastem. Jeżeli warunki na to pozwolą to on się w tym terminie odbędzie, a 16. marca zaczynamy zgodnie z terminarzem rundę wiosenną.

- Jakie założenia?

- Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz ligowy i pucharowy. Zobaczymy co to nam da w połowie czerwca. Jesteśmy pełni optymizmu i wiary w swoje umiejętności, jak kibice pomogą to powinno być dobrze.