Trzeba czekać

Strona Główna » Piłka Nożna » Artykuły » Trzeba czekać

Okazuje sie, że 25-letnia Słowaczka jest lepsza od 19-letniej Słowaczki.  Okazuje sie, że 5 starszych Słowaczek jest lepszych od 5 młodych Polek. Tak było w niedzielnym meczu ekstraligi Sosnowiec - Wałbrzych. Czarni chcą zostać mistrzem kraju i zbudowali solidny najstarszy w lidze skład. AZS PWSZ poszedł drogą odwrotną. Stracil dojrzałe piłkarki (Aszkiełowicz, Gradecka, Siwińska) i postawił na młodzież, połowa składu to piłkarki 19-letnie. I przegrał wyraźnie. Czarni dominowali. AZS PWSZ wyszedł takim składem jak w poprzednich meczach ze słabeuszami, na dzien dzisiejszy najsilniejszym. Ale nie bardzo wiadomo jak miał grać: czy atakować, bo Czarni mieli w bramce 17-letnia zawodniczkę, czy się bronić, bo Czarni mają bardzo mocną ofensywę. I wyszło jak wyszło, trochę nasze dziewczyny atakowały (prowadziły 1:0 i zaraz po przerwie przegrywały tylko 2:3), trochę się broniły. Ważny mecz jednak przegrały. To może kosztować miejsce na podium na mecie sezonu...