Szybko zapomnieć

Strona Główna » Piłka Nożna » Artykuły » Szybko zapomnieć

Oglądałem mecz Puszcza - Górnik. Wynik i gra naszego zespołu były przygnębiające. To nie był Górnik z tych ostatnich meczów - grający ambitnie, z zębem, ofensywnie, walczący do końca, strzelający gole.  Górnik w I połowie nie istniał. Wszyscy grali słabo. Rywal też nie zachwycał, ale dlaczego nasi oddali tę połowę bez walki? Druga część to był blamaż w wykonaniu naszych piłkarzy. Pierwszy celny strzał Górnika  był po godzinie, pierwsza groźna akcja tuż przed końcem przy wyniku 0:3. Do tego koszmarne błędy w obronie, rywal wychodził 2-3 na jednego ostatniego stopera. Niewidoczni byli dotychczasowi liderzy - Figiel, Wepa, Lenkewicz, Oświęcimka. Co się stało z tą drużyną? Jako pierwsza zwątpiła w sens gry o utrzymanie, bo kłopotów wokół klubu wciąż dużo? Owszem, każdemu taki mecz się może zdarzyć (jesienią był w Kołobrzegu 0:4), ale to nie w stylu Górnika, by się tak łatwo poddawać (patrz Flota Świnoujście). Pozostały trzy mecze, jest szansa, by zająć nawet bezpieczne miejsce. Na pewno trzeba walczyć o jak najwyższe, bo nawet trzecie od końca może dać utrzymanie. Trzeba się szybko otrząsnąć z szoku. Chcemy tę pasję i grę do końca widzieć już niedziele. Kibice też muszą pomóc, dopingiem i obecnością. Każdy sprzedany bilet to przychód  w kasie, każdy głos to większy doping. Gra o ligę jeszcze trwa.