Dobry start

Strona Główna » Zapasy » News » Dobry start

Najmłodsi licznie na podium

Najmłodsi zapaśnicy ZLKS Zagłębie Wałbrzych  rozpoczęli sezon  międzynarodowym turniejem VIII Izery Cup w Starej Kamienicy. Wałbrzyszanie zdobyli 10 medali. W kategorii młodzik pierwszy w wadze 44 kg był Jakub Miś, drugi w wadze 41 kg Kacper Grondys, a trzecie miejsca zajęli Oskar Wawrzyszyn (57 kg), Szymon Reks (75 kg), Mikołaj Dereń (85 kg), Mateusz Machowski (100 kg). W kategorii żak  zwyciężył  Milosz Dereń (29 kg), drugi był Robert Szoma (27 kg), a brązowe wywalczyli, Rafał Lipiński  (38 kg) i Igor Liczbiński (60 kg). W turnieju startowało 139 zawodników z 14 klubów z kraju i zagranicy, a drużynowo ZLKS Zagłębie zajęło wysokie III miejsce,  ustępując tylko WKS Śląsk Wrocław i KS Sobieski Poznań. Trenerami naszego klubu są Waldemar Obuchowicz i Michał Jóskowski. 7 kwietnia w Wałbrzychu zostanie rozegrany XXVI Międzynarodowy Turnieju Zapaśniczego „Powitanie Wiosny". Przy tej okazji zostanie odsłonięta przy sali treningowej  w kompleksie Aqua Zdrój ul. Chopina tablica upamiętniająca wałbrzyskiego zapaśnika Bogusława Dąbrowskiego.