Sześć medali

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Sześć medali

Sześć medali zdobyli  w MMM młodzicy Górnika, ale jeszcze większym sukcesem jest trzecie miejsce wałbrzyszan drużynowo

Pozostawienie za sobą wszystkich klubów wrocławskich, silne ośrodki w Bolesławcu, Lubinie, Gorzowie to największy sukces naszej ekipy. Dość licznej i co ważne coraz bardziej wszechstronnej, startujacej w wielu konkurencjach. Po podsumowaniu wyników po 28 konkurencjach Makroregionalne Mistrzosrtwa Młodzików wygrała Osa Zgorzelec - 57 przed ZLKL Zielona Góra - 56 i Górnikiem Wałbrzych - 35 punktów.  LKS Górnik staje się potęgą w konkurencjach ... technicznych. Na 6 medali aż 5 nasi lekkoatleci zdobyli w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą! Moda na Włodarczyk, Fajdka i Majewskiego trwa  w najlepsze także w Wałbrzychu.  Jedyne zwycięstwo w MMM odniósł w dysku Piotr Pytlak, ktory uzyskal 45,86m. Trzeci był jego brat Paweł z wynikiem 39,70m.  Trzecia  w dysku była także Michalina Wróblewska (34,36m). Piotr ponadto był drugi w kuli (13,24m), podobnie jak Paulina Chmielewska (11,57m).  Szósty, tym razem brązowy medal zdobyła Justyna Bryłka w skoku wzwyż (145 cm). Blisko medalu były Michalina Wróblewska w kuli, sztafeta dziewczat 4x100 m i Oliwia Głód w biegu na 300 m ppł, ktore zajęły czwarte miejsca. W sumie nasi reprezentanci zajęli 22 miejsca w najlepszej "10" w swoich konkurencjach. Kilkoro z nich pojedzie pod koniec wrzesnia na MP młodzików.