Mocny dysk

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Mocny dysk

Całe podium dla Wałbrzycha

Rzut dyskiem zaczyna być kolejną wałbrzyską konkurencją w młodzieżowej lekkiej atletyce. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 wałbrzyszanki zajęły całe podium. Wygrała Oliwia Kogut przed Zuzanną Olejniczak i Oliwia Zalejską (na zdjęciu wraz z trenerem). Dodatkowo Laura Głód była szósta. Ponadto medale na tych mistrzostwach w Zgorzelcu z LKS Górnik zdobyli: złote Amelia Szczęsna w biegu na 1 km, Krzysztof Jamuła w skoku w dal. Srebrny medal zdobył Jamuła w skoku wzwyż, a brązowy Kinga Iciaszek w biegu na 600m. Ponadto punktowane miejsca zajęli: 4. Wiktor Dąbrowski w biegu na 1 km z przeszkodami, 5. Andrea Nazarenko na 600m, 5. Oliwia Zalejska w kuli, 6. Oliwia Kogut w kuli, 6. Kamil Chadzikonstandinu oraz 8. Antoni Grzeszak w biegu na 1 km z przeszkodami oraz Zuzanna Olejniczak w kuli. Drużynowo Górnik zajął wysokie trzecie miejsce za Boleslavią i Nysą Zgorzelec w gronie 31 klubów. Dolny Śląsk pokonał Lubuskie 337 do 137. Trenerami naszych lekkoatletów są Hanna Kotynia, Grzegorz Banaszek, Franciszek Karpiński i Janusz Styś.