Zdominowali mistrzostwa

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Zdominowali mistrzostwa

14 medali wałbrzyskich lekkoatletów

Kilkanaście medali, w tym siedem złotych oraz kilka rekordów życiowych. To wynik wałbrzyskich lekkoatletów LKS Górnik podczas Mistrzostw Dolnego Śląska U20 i U18 w Jeleniej Górze. Najbardziej wartościowy wynik, trzeci w Europie, uzyskała Amelia Kielar (na zdjęciu w środku z trenerem Grzegorzem Banaszkiem), która w biegu na 100 mppł kategorii U18 uzyskała 13,79s. Amelia swój drugi zloty medal wywalczyła w biegu na 200 m. Kolejne dwa złote medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem zdobył Kacper Kuczaj (U18). Wynik w klubie 17,21 jest jego nowym rekordem życiowym i jednym z lepszych wyników w kraju. Złote medale zdobyli także Martyna Sterenga (U18) w skoku w dal (5,41m) i  Alicja Gnyp (U18) w rzucie dyskiem (36,39m) i Bartłomiej Szpargała (U20) w biegu na 3 km. Srebrne medale zdobyli Maciej Wojciechowski (U20) w pchnięciu kulą i Maja Olszak (U20) w biegu na 100 mppł. Natomiast na trzecim miejscu podium stanęli  Maciej Wojciechowski w rzucie dyskiem, Wiktoria Nowacka (U18) w rzucie dyskiem (w kuli była czwarta), Alicja Gnyp (U18) w kuli, Weronika Ożga (U20) w biegu na 100 m (w biegu na 200 m była czwarta). Czwarte miejsce zajął Stanisław Kowalski w biegu na 800 m, a piąte Ożga w biegu na 200m z rekordem życiowym.