Ruszył festiwal

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Ruszył festiwal

Nowa koncepcja realizowana jest w Jedlinie

Zamiast jednego mamy trzy biegi. Dzisiaj w Jedlinie w ramach festiwalu biegowego rozgrywane są dystanse 42 i 10 km w biegach górskich. W czołówce mamy wałbrzyszan. Bieg na 10 km wygrali Jacek Sobas (Szklarska Poręba) z czasem 47:37 i Karolina Dul (Jelenia Góra) z czasem 55:31. Wałbrzyszanin Patryk Bryłkowski był drugi ze startą 41 sekund, a Paweł Zamielski czwarty. Piąte miejsce zajął Marcin Kułakowski z Jedliny Zdroju. Aneta Pęczar zajęła 40. miejsce, Gracja Kosobucka-Grajeta - 50., Teresa Lobodzińska - 83., a Aleksandra Niemxza - 85.

Z kole bieg maratoński wygrał Marcin Pawłowski z czasem 3:48:28, a najlepsza kobieta Ewa Łukasiewicz zajęła 14. miejsce z czasem 4:25:01. Wałbrzyszanie byli wysoko: 6. Marcin Boruń  8. Michał Wielosik 10. Adrian Skuratko 13. Daniel Kłosowski 35. Grzegorz Dzieszuk.  W niedzielę czeka nas IX Półmaraton Jedlina.