Zaczęli sezon

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Zaczęli sezon

Pierwsze zawody na otwartym stadionie

Oleśnica była miejscem inauguracji sezonu lekkoatletycznego na otwartych obiektach w 2022. Nie zabrakło tam wałbrzyszan, którzy w kilku przypadkach stanęli na podium, a także poprawili swoje rekordy życiowe. Dwukrotnie wygrywał w kategorii U18 swoje starty Kacper Kuczaj, który był najlepszy w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Swoje kategorie U18 w dysku wygrały także Alicja Gnyp (druga była Wiktoria Krowacka) i  Zuzanna Olejniczak. W kategorii U16 w dysku całe podium należało do wałbrzyszanek, wygrała Olejniczak przed Oliwią Kogut i Oliwią Zalejską, a wszystkie ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. Piąta była jeszcze Laura Głód. W rzucie oszczepem trzecie miejsce zajęła Wiktoria Górecka. W kuli w U18 drugie miejsce zajęła Zalejska z rekordem życiowym, a piąte Górecka. Bardzo dobrze wypadli nasi najmłodsi biegacze na średnich dystansach. Biegi na 600 m w kategorii U14 wygrali Karol Kogut przed Michałem Osajdą i Tomaszem Figlakiem oraz Olena Durowa przed Gabrielą Kęder, a czwarta była Lena Nowik. W U16 trzecia była - z rekordem życiowym - Kinga Iciaszek. Udana to była premiera sezonu, dająca nadzieję na kontynuację sukcesów w najbliższych latach. Na zdjęciu: trener Grzegorz Banaszek i jego podopieczne z LKS Górnik.