Trudna Waligóra

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Trudna Waligóra

Warunki atmosferyczne zrobiły swoje

Deszcz, zimno i trudna trasa towarzyszły 150. biegaczom podczas IV Waligóra Run Cross w Walimiu. Na głównym dystansie 51 km wystartowało 48 biegaczy, wygrał Jacek Jolibski z Jeleniej Góry, uzyskując czas 5:13:10.  Wysoko, na czwartym miejscu finiszował wałbrzyszanin Michał Hnatiuk, ale ze stratą ponad godziny do zwycięzcy.  Kamil Łyczkowski był 5., Sebastian Majewski 19., Marcin Panufiuk (Szczawno) - 22., Dariusz Tęcza (Jedlina) - 32., Rafał Urbański - 41. Najlepsza kobieta Katarzyna Bałys była 9. w open (czas 6:59:10). Rozegrano też dystans o połowę krótszy, na starcie na nim pojawiło się 88 biegaczy. Wygrał Radosław Boniec, drugi był Bartłomiej Wojsław. Adam Skuratko zajął 20. miejsce, Pawel Grzesik - 34., a Krzysztof Dudziak - 40.  Natomiast na dystansie 10 km pobiegło tylko 13 zawodników, wygrał Marcin Pałys, drugi był Aleksnader Sobieraj, szósty Grzegorz Ciągło.