Pierwszy rzut

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Pierwszy rzut

Tylko siedem szkół wzięło udział w tej dośc powszechnej rywalizacji

122 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 7 szkół podstawowych, wystartowało w I rzucie Piątków Lekkoatletycznych klas V – VI, które organizuje LKKS Górnik i Aqua Zdrój. Każdy uczeń  startował w dwóch konkurencjach, a rywalizowano w biegach na 60m, 300m, 600m, skoku w dal, rzucie piłka lekarską. Po dwa medale zdobyli: Wiktoria Mrowiec ( SP Szczawno Zdrój), Izabela Pisarczyk i Oskar Bogdański ( SP 26), Ksawier Wiewiór ( SP 23) . Ten rzut wygrali uczniowie PSP26 – 105 punktów przed PSP28 – 81 i PSP23 – 45. Dalsze miejsca zajęli uczniowie PSO 21 – 41, PSP22 – 19, ZSP – 16 i PSP37 – 13. Szkoda, że tylko 7 szkół zdecydowało się na udział w tej imprezie. Teraz swój start mają gimnazjaliści i uczniowie klasy VII.