Wysoko wałbrzyszanie

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Wysoko wałbrzyszanie

Wałbrzyski duet przegrałl tylko z kilkoma Kenijczykami

Piotr Holly i Alan Dobrowolski najlepsi z Polaków w 3 RST Półmaraton Świdnica. Ten duet przegrał tylko z pięcioma Kenijczykami (kilku też wyprzedził), zajmując szóste i siódme miejsce. Zwycięzca Hilary Kimaiyo miał czas 1:04:07, natomiast Holly uzyskał czas 1:15:12 i wyprzedzil Dobrowolskiego o 1:20. Rafał  Żmudziński (Biegaj w Jedlinie) był 23., Jacek Baranowski (Faurecia) - 34., Paweł Białek (Sudeckie Wycieczki Biegowe)- 53., Łukasz Grzegorek 61., a Robert Kozak (obaj Ronal Polska Run) - 90. Do mety dobiegło 1658 biegaczy.  Najlepsza kobieta  Christine Oigo uzyskała czas 1:17:59. Piąta wśród pań była Halina Szczęsna-Radzikowska, dziesiąta wałbrzyszanka Edyta Gardecka, a dwunasta jej siostra Sylwia. Anna Grześkowiak zajęła 44. miejsce, a Agnieszka Jankowicz - 47. Bieg na 5 km wygrała olimpijka z Pekinu Sylwia Ejdys -Tomaszewska z czasem 16:19, która  wyprzedziła na tym dystansie Marka Leśnickiego o 26 sekund.  Joanna Hoja była ósma, a Krzysztof Sołtys piętnasty.