Nowy i mocny

Strona Główna » Lekkoatletyka » Artykuły » Archiwum » Nowy i mocny

Niespodziewanie pojawił się w Wałbrzychu młody mocny biegacz górski, który ma ambicję zawojowania półmaratonów. To Rafał Kluba.

Nie jest to zupełnie nowa postać w  wałbrzyskim bieganiu. Trenował biegi w Górniku, reprezentował sportowe IV LO. Mniej biegał, gdy na studiach w PWSZ zajął się działalnością sportową i telewizyjną. Kiedy trafił na studia magisterskie na AWF skorzystał z oferty, jaka  stworzyła ta uczelnia Przepracował wiosnę i w swoim debiucie  w górskim półmaratonie zaskoczył chyba sam siebie, zajął siódme miejsce i był najlepszy z wałbrzyszan.

- Chciałem najpierw pobiec na 10,5 km, ale kiedy okazało się, że nie ma takiego dystansu, poszedłem na całość i ukończyłem półmaraton – mówi Rafał. – Pierwsze okrążenie skończyłem na 9. miejscu, jeszcze przyśpieszyłem i przesunąłem się o dwa miejsca, sam byłem zaskoczony, że wyprzedziłem takich zawodników jak  Kubiak czy Swoboda. Nawet trochę się z  tym nieswojo czułem.

Rafał był najlepszym wałbrzyszaninem, przegrał bieg ze zwycięzcą Marcinem Świercem o 6 minut. Do piątego, ubiegłorocznego zwycięzcy I Półmaratonu Czarodziejska Góra  Mateusza Szcześniewskiego stracił zaledwie 2 minuty. Za nim dopiero przybiegli Robert Kubiak (był 8., miał prawo być zmęczony po wrocławskim maratonie) i Marek Swoboda (10.). Wysoko uplasował się kolejny młody biegacz z Wałbrzycha Marcin Jagiellicz, który także miał za sobą wyczerpujący Hasco-Lek Wrocław Maraton, a jednak w Jedlinie zajął 18. miejsce. Teraz  nasza reprezentacyjna wałbrzyska trójka (Swoboda, Kluba i Jagiellicz) chce wystartować w sztafetowym biegu górskim w Pasterce. Każdy z trojki biegnie po 10,8 km, bieg odbędzie się 1.10.

Oto miejsca pozostałych wałbrzyszan w II Półmaratonie Czarodziejska Góra w Jedlinie-Zdroju: 19. Jacek Kowalczyk 23. Kamil Cechnicki (TeMMPo), Artur Sitko 26. Artur Żak (Faurecia Team) 31. Jarosław Cynar (FT) 46. Ewa Sobieraj (czwarta w kategorii pań) 48. Andrzej Kluba 49. Andrzej Słowik 52. Robert Czapiga (TeMMPo) 53. Krystian Wieszczeciński (TeMMPo) 56. Bogumił Zieliński (Grupa Biegowa Mieroszów)  58. Piotr Ciesielski (TeMMPo) 59. Waldemar Bobrowski (GBM) 62. Tomasz Piątkowski (FT).

Cieszy, że obok już mocno aktywnej grupy biegaczy z Toyoty pojawia się na biegach kolejna firmowa ekipa – Faurecia Team. Mobilizuje się Mieroszów. Ten bieg odpuścił WKB Podzamcze, widocznie przestraszył się dystansu. Ci ostatni wznawiają swoje zmagania Idol 2011. Już w sobotę w południe Mistrzostwa Wałbrzycha w duathlonie w lesie podzamczańskim i potrójna próba: bieg – rower - bieg.