Mamy finał PP

Strona Główna » Koszykówka » News » Mamy finał PP

Po trzech dniach odpoczynku wracamy do wałbrzyskich wydarzeń sportowych. Trwa Final Four PP koszykarzy

O godz. 14.15 wielki finał PP PZKosz 2014 Górnik Trans.eu - SKK Siedlce w hali Aqua-Zdrój. Wstęp wolny.

Niedziela to ostatnie dwa mecze Pucharu Polski PZKosz. O godz. 12 mecz o III miejsce Jamalex Polonia Leszno - Rosa Radom.

Efektowne zwycięstwo Górnika z pierwszoligowcem. Najwięcej punktów dla Górnika: Glapiński 18, Niesobski 14, Niedźwiedzki 13.

Ostatnie punkty zdobywa Rosa, ale to Górnik wygrywa mecz 67:62. I jest w finale Pucharu Polski PZKosz 2014.

Górnik już nie przegra tego meczu. Na minutę przed końcem prowadzi bowiem 67:57. Mamy finał PP PZkosz.

Sytuacje ratuje Glapiński. Kolejne punkty i na 3 minuty przed końcem Górnik prowadzi 65:57.

Także nerwy po stronie wałbrzyszan. Straty Glapińskiego i Niesobskiego, ale nadal mamy kilka punktów przewagi. Czas dla Górnika.

Coraz większe nerwy po stronie Rosy. Górnik ucieka na 9 punktów. W 35. minucie Wałbrzych prowadzi już 61:52.

Tym razem dobre pierwsze 2 minuty dla gospodarzy. Górnik prowadzi 56:52.

Świetny finisz Górników w III kwarcie. I prowadzenie wałbrzyszan 53:49. Glapiński zdobył 12 punktów, Niedźwiedzki 11, Niesobski 10. Zapowiada się emocjonująca ostatnia kwarta, a finał PP PZKosz jest dla Wałbrzycha całkiem realny.

Po "3" Glapińskiego Górnik prowadzi 51:49. Minuta do końca III kwarty.

Co za zmienna gra. I wynik. Teraz Górnik wygrywa tę część 8:0 i prowadzi już 48:46. Punktują Józefowicz, Glapiński, Niedźwiedzki.

III kwartę Górnik zaczyna jak I, czyli od 0:5. Niestety.

Koniec II kwarty, którą Górnik przegrywa 10:15. Po I połowie jest 33:35 dla Rosy Radom. Mamy jednak już 13 przewinień. Ale wynik końcowy jest sprawą otwartą.

Górnik nie oddaje pola, na 2 minuty przed przerwą jest 30:32.

Wałbrzyszanie dużo faulują, zespół Rosy już wykonuje rzuty osobiste w II kwarcie, chociaż to dopiero 15. minuta. I Rosa wychodzi na prowadzenie 28:26.

Górnik wygrywa I kwartę 23:20. Trudno było stawiać na taki wynik po pierwszych kilku minutach tej części. W zespole Rosy gra kilku młodych zawodników z kadry zespołu z ekstraklasy (obecnie 3 miejsce w TBL).

Niesamowita gra Górnika. Od stanu 8:15 doprowadza do stanu 18:15, czyli wygrywa tę część 10:0.

Niesobski i Niedźwiedzki punktują. W 8. minucie Górnik przegrywa tylko 14:15!

Górnik nadrabia nieco dystans. Jest 8:15.

Zaczął się mecz wałbrzyszan. Niestety, fatalnie dla gospodarzy. Pierwsze 4 minuty to wynik 10:0 dla Rosy Radom (7 miejsce w I lidze).

O 18.15 drugi półfinał Górnik Trans.eu - Rosa Radom.

Co za mecz. Do 39 minuty prowadziło Leszno. Na 20 sekund przed końcem Siedlce wyszły na punkt przewagi. I utrzymały korzystny wynik, wygrywają ostatecznie 62:60. Znamy więc pierwszego finalistę Final Four PP PZKosz. To I-ligowe SKK Siedlce (13. miejsce w tabeli). O trzecie miejsce zagra Jamalex Polonia Leszno.

Nadal drużyny grają równo. Siedlce prowadziły już 4 punktami, ale po 30 minutach lepszy jest drugoligowiec. Leszno prowadzi 49:47.

Koniec I połowy. Mamy remis 33:33. Mecz bardzo wyrównany (I kwarta - 22:21 i II kwarta -  11:12), ale drugoligowiec z Leszna wcale nie ustępuje I-ligowcowi z Siedlec. Zaapowiada się walka do końca o niedzielny finał.

Trzy dni odpoczywaliśmy od imprez, wyników, relacji. Ale świąteczna przerwa dobiegła końca dzięki koszykarzom Górnika Trans.eu, którzy awansowali do Final Four Pucharu Polski PZKosz. I nie tylko grają, ale także organizują turniej w Aqua-Zdroju. Najpierw pierwszy połfinał SKK Siedlce - Polonia Jamalex Leszno. A o godz. 18.15 mecz Górnika Trans.eu TWS Mazbud z I-ligową Rosą II Radom. Wstęp do hali na mecze w sobotę i niedzielę bezpłatny. U nas także relacja z tych wydarzeń.