Nadal niepokonani

Strona Główna » Koszykówka » News » Nadal niepokonani

Wałbrzyscy koszykarze idą jak burza w swojej grupie II ligi

W 5. kolejce II ligi grupy D wałbrzyski Górnik Trans.eu na własnym parkiecie mierzy się z ostatnią w tabeli Obrą Kościan. Mecz rozpoczynamy z kilkunastominutowym poślizgiem.

Wałbrzyszanie bardzo dobrze zaczęli mecz, przeważając od samego poczatku nad rywalem kilkoma punktami. Po I kwarcie Górnik prowadzi z Obrą 22:17. W dalszej części meczu wałbrzyszanie jeszcze bardziej przycisnęli rywala i nie pozwolili mu na zdobycie zbyt wielu punktów. II kwartę ponownie wygrał Górnik 21:12. Do przerwy prowadzimy 43:29. Po przerwie Obra rusza do szybszej gry i Górnik zaskakująco zaczyna coraz bardziej tracić przewagę. W III kwarcie lepsi okazją się goście, wygrywając 19:13. Ostateczny wynik tego spotkania jest więc jeszcze sprawa otwartą. Ostatnia odsłona spotkania ponownie należy do wałbrzyskich zawodników, którzy szybko odrabiają stratę z poprzedniej części i wygrywają IV kwartę 21:15. W całym spotkaniu Górnik pokonuje Obrę 77:63.

To piąte zwycięstwo Górnika Trans.eu w pięciu kolejkach sezonu 2014/2015. Wałbrzyszanie nadal znajdują się na szczycie tabeli grupy D z kompletem wygranych i 10 punktami na koncie. Za tydzień - 2.11 - wałbrzyszanie pauzują, a w kolejnym meczu - 8.11 - ponownie u siebie zmierzą się z Biofarm Suchy Las, który jest wiceliderem.